EMİN GEÇİN, MİLLİ EĞİTİMİN PROJELERİNİ ANLATTI

Bodrum'daki yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri ile biraraya gelen...

EMİN GEÇİN, MİLLİ EĞİTİMİN PROJELERİNİ ANLATTI
Bodrum'daki yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri ile biraraya gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Geçin, müdürlüğün projeleri hakkında bilgiler verdi.

Sabah saatlerinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda basın mensupları ile kahvaltıda biraraya gelen Mehmet Emin Geçin, yürüttükleri ve birçok ilçeye örnek olacak olan projeleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Toplantıda konuşan Geçin, vatan, bayrak bilincini öğrencilerde diri tutmak amacıyla projeler gerçekleştirdiklerini belirterek şunları söyledi:

"Bu vatanın bize emanet edilmesinde emeği geçenleri anmak anlamında, Çanakkale Zaferi etkinlikleri için bir aydır çalışmaktayız. Çalışmalarımız kapsamında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile protokol imzaladık. Protokol kapsamında akademisyenlerimizle çocuklarımızı buluşturduk. Paneller düzenlendi. Daha sonra buradan 12. sınıf öğrencilerinden oluşacak bir grubu Üniversitemize götüreceğiz. Öğrencilerimiz hem Çanakkale ile ilgili bir konferansa katılacaklar hem de üniversiteyi tanıyacaklar" dedi.

Çanakkale Zaferi etkinlikleri kapsamında hazırladıkları proje hakkında konuşmasını sürdüren Emin Geçin sözlerine şöyle devam etti:

"Çocuklarımıza, ücretsiz Çanakkale gezisi düzenledik. 25 Mart tarihinde 100 öğrencimizi Çanakkale'ye götüreceğiz. Götüreceğimiz öğrencilerimizi nasıl seçeceğimiz konusunda arkadaşlarla fikir alışverişinde bulunduk ve çocuklarımızın gideceğimiz yer hakkında bilgi sahibi olmaları için iki kitap okumalarını istedik. Şuan çocuklarımız o kitapları okuyorlar, büyük bir katılım var. O kitaplardan 50'ye yakın soru hazırlayacağız ve sınavda başarılı olan öğrencilerimizi hakkaniyet içerisinde Çanakkale'ye götüreceğiz" dedi.

Yerel imkanları kullanarak geziyi organize edeceklerini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü, geziye katılamayan öğrencileri de çeşitli hediyelerle mükafatlandıracaklarını söyledi. Geçin diğer bir projeyi ise şöyle anlattı:

"Yaptığımız girişimlerle Çanakkale TIR'ını Bodrum'a getirtiyoruz. Bir hafta boyunca burada kalacak olan Çanakkale TIR'ını öğrencilerimiz ziyaret ederek ön bilgi sahibi olacaklar" dedi.

Bodrum'da bulunan Çanakkale şehitlerinin yakınlarını öğrencilerle birlikte ziyaret edeceklerini ifade eden Geçin, şehit ailelerini tekne turuna çıkaracaklarını söyledi.

Öğrenci ev ziyaretleri projesi, kendi oyuncağını kendin yap projesi, okullar sağlıkta yarışıyor projesi, hoşgeldin sınav projesi, veli buluşma günleri projesi ve mesleki tanıtma projesi hakkında da bilgilendirmelerde bulunan Emin Geçin birçok projenin başarılı bir şekilde sürdüğünün ifade etti.

Muhabir: Selçuk Şimşek