Emniyet Personeline Siperlikli Maske

Bodrum Bilim sanat merkezi tarafından üretilen 100 adet siperlikli maske, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edildi. 

Emniyet Personeline Siperlikli Maske

Bodrum'da bir süre önce bazı okullar ile Bilim ve Sanat Merkezi’nde maske ve yüz siperliği üretimine başlanılmıştı. Üretilen siperliklerin bir kısmı, ilçedeki sağlık çalışanlarına teslim edildi. Bodrum Bilim ve Sanat Merkezi’nde üretilen 100 siperlikli maske ise İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz tarafından Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Ali Özher’e teslim edildi. Koronavirüs salgının yaşandığı şu günlerde, sağlık emekçilerinin ardından en fazla risk grubundaki mesleklerden birini icra eden güvenlik güçlerine yapılan destekten duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Emniyet Müdürü Ali Özher, Korkmaz’a bu anlamlı hareket nedeniyle teşekkür etti. 

Bodrum Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Serkan Öntemel, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Biz öncelikle Türkiye’deki bilim ve sanat merkezleri olarak, sağlık çalışanlarımızın kullanması amacıyla covid-19 virüsüne karşı tedbir amaçlı yüz siperlikli maskeler ürettik. Geçen hafta 155 adet yüz siperlikli maskeyi sağlık çalışanlarımıza ilettik. Şimdi bakanımızın talimatıyla tüm Türkiye’deki emniyet personellerimize 3 boyutlu yazıcılarla ürettiğimiz yüz siperlikli maskeleri takdim edeceğiz. Böylece emniyet personelimizin covid-19 virüsüne karşı tedbirlerini almalarına elimizden gelen desteği veriyoruz. Bilim sanat merkezlerinde sadece yüz siperlikli maske değil, sağlık alanında kullanılan laringoskop tarzı ürünler de üretiliyor. Ülkemizin ihtiyacının karşılanması amacıyla elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Üretim esnasında bize çok destek verenler oldu. Vatandaşlarımız arayarak nasıl destek olabileceklerini sordular. Bazı okul müdürlüklerimiz bu maske üretiminde kullanılan materyallerin alımı konusunda destek oldular. Biz merkezimizde üretim için gece gündüz çalışma yaptık. Buna destek veren öğretmenlerimize ben çok teşekkür ediyorum. Yine ihtiyacı olan kurumlarımızın ihtiyaçlarını karşılama doğrultusunda biz aynı şekilde çalışmaya devam edeceğiz.”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz ise duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

“Bugün güzel bir amaç için buradayız. Okullarımız tarafından üretilen siperlikli maskelerimizin emniyet müdürlüğümüze teslim ediyoruz. Bu süreçte hem Bilim ve Sanat Merkezimiz olsun hem de Fahriye Ilıcak ve Bodrum Mesleki Teknik Anadolu Lisemiz ile Halk Eğitim’de siperlikli maske ve cerrahi maske üretiyoruz. Bunu da Bodrum’daki kuruluşlara dağıtıyoruz. Dağıtmaya da devam edeceğiz. Önümüzdeki süreçte bu tür çalışmalarımız devam edecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”