En İyi Proje Seçildi

Gölköy Ahmet Naci Coşkunoğlu Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Necip Akça ve öğrencileri, proje ortakları Fethiye Bilim ve Sanat Merkezi ile birlikte yürüttükleri English Beyond Ability (EBA) projesi ile e-Twinning Türkiye Özel Ödülleri EBA kategorisinde “En İyi Proje” seçilerek Türkiye 1.si oldular.

En İyi Proje Seçildi

Okulun yürüttüğü proje; pandemi sürecinde çalışmalara ara vermeden devam edilmesi, öğretmenlerle öğrencilerin süreç boyunca aktif rol alarak MEB eğitim platformu EBA için İngilizce dijital içerikler üretmeleri, öğretmenlere ve öğrencilere İngilizce dersi için kaynak imkanı sunulması, eğitimde teknoloji kullanımına yer verilerek öğrencilerin 21. yüzyıl becerilerine ayak uydurmalarının sağlanması ve EBA'nın aktif kullanımına katkı sağlanmasından dolayı birinciliğe layık görüldü. 

Pandemi süreci sebebiyle bu sene çevrimiçi olarak gerçekleştirilen ödül törenine MEB YEĞİTEK Daire Başkanı Hakan Bücük, e-Twinning Türkiye Koordinatörü Mehmet Fatih Döğer, Ulusal Destek Servisi ekibi ve 800’e yakın öğretmen katıldı.

10 bin 768 proje arasından 1. seçilen English Beyond Ability (EBA) projesinde büyük bir özveri ile çalışan 33 öğretmen, 5,6,7 ve 8. sınıflar için hazırlanan İngilizce kaynak kitaplarını pandemi döneminde tüm Türkiye’deki öğrencilerle paylaştılar.

Uzaktan eğitimde fark yaratan projenin kurucuları ve ortakları aynı zamanda EBA TV için İngilizce ders içeriklerini hazırlıyorlar.