En Son Bill Gates İle Gelmişti...

Teknoloji şirketi Microsoft'un kurucusu, dünyanın en zengin insanları arasında bulunan Bill Gates’in geçen yıl Bodrum’a geldiği “Lana” isimli süperyat, yeniden ilçeye geldi.

En Son Bill Gates İle Gelmişti...

107 metre uzunluğunda, 16 metre genişliğindeki Lana isimli süperyat, yeniden Bodrum’a geldi. 2020 yılında İtalya’nın Livorno kentinde inşa edilen 3 bin 891 grostonluk Lana, Bodrum Kalesi açıklarına demirledi. 

Dünya’nın en büyük süperyatları arasında 60’ncı sırada bulunan 200 milyon dolar değerindeki süperyatın haftalık kirasının 1.8 milyon Avro olarak olduğu ifade ediliyor. Gövdesi ve üst güvertesi alüminyum ve çelikten inşa edilen yat, büyüklüğü ile görenlerin dikkatini çekiyor. 8 kabinde 16 misafir ağırlama kapasitesi bulunan “Lana”, kaptan dahil olmak üzere 34 mürettebat kapasiteli. 

Süperyatta kimin olduğu ise bilinmiyor. 

BILL GATES LANA İLE BODRUM'A GELMİŞTİ

Teknoloji şirketi Microsoft'un kurucusu, dünyanın en zengin insanları arasında bulunan Bill Gates, 24 Ekim 2021 günü Lana ile Bodrum’a gelmişti. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan ve dünyanın en önemli su altı arkeoloji müzesine ev sahipliği yapan Bodrum Kalesi’ne de özel bir ziyaret gerçekleştiren Gates ve beraberindekiler, kalede 2 saat vakit geçirmişti. 

Muhabir: Hamdi Yörür