Ender Uslu Yaşamını Yitirdi...

Türkiye’nin ilk özel radyosu Radyo Bodrum’un kurucularından Ender Uslu, vefat etti. 

Ender Uslu Yaşamını Yitirdi...

Türkiye’nin ilk özel radyosu Radyo Bodrum’un kurucularından evli ve 1 çocuk babası Ender Uslu, kalp yetmezliğinden yaşamını yitirdi. 1951 yılında Bodrum’da dünyaya gelen Uslu, Bodrumlu öğretmen Mehmet Uslu'nun oğluydu. Uslu, ilçede yaşamını sürdürdüğü yıllarda ayrıca "Merhaba" isimli bir yerel gazete de çıkarmıştı. 

En son İstanbul Galatasaray Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Uslu’nun ölümü yakınları ve sevenlerini derinden üzdü. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Bodrum bir kıymetlisini daha kaybetti. Bodrum kültürüne çok önemli katkılarda bulunan babasının izinden giden ve Türkiye'nin ilk özel radyosu olan Bodrum Belediye Radyosu'nu kuran sevgili dostumuz Ender Uslu'yu kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum. Ailesinin, sevenlerinin ve Bodrum'un başı sağ olsun” ifadeleri ile üzüntüsünü dile getirdi. 

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti de Yönetim Kurulu'nun yayınladığı başsağlığı mesajında "Gazetecilik mesleğine uzun yıllar başarıyla hizmet veren Ender Uslu’yu kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz" denildi.

ENDER USLU KİMDİR?

1951 yılında Bodrum’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi bölümü mezunu. Mesleğe 1973 yılında Yeni Asır Gazetesi’nde başladı. Hürriyet, Sabah, Cumhuriyet, Sabah gazeteleri ile AA, TRT ve Show Radyo’da çalıştı. Kanaltürk Radyo Genel Yayın Yönetmenliğini üstlendi. Çeşitli mesleki ödüllere değer bulundu. Sürekli Basın Kartı taşıyan Uslu, Fransızca ve İngilizce biliyordu. Ender Uslu evli ve bir çocuk sahibiydi.