Engelli Gençlerin Ralli Heyecanı

Bodrum'da 27 yıl aradan sonra ilk kez düzenlenecek olan ralli öncesi engelli öğrencilerle buluşan ralliciler öğrencilere "trafikte güvenlik" eğitimi verdi. İlk kez ralli yarış arabası gören engelli öğrencilerin heyecanı gözlerinden okundu.

Engelli Gençlerin Ralli Heyecanı

Bodrum belediyesi, Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) ve Türkiye otomobil sporları federasyonu (TOSFED) iş birliği ile bu haftasonu Cumartesi ve Pazar günü düzenlenecek ralli yarışı öncesi Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na giden Türkiye Otomobil Federasyonu Kadınlar Komisyonu Başkanı Beyza Avcıoğlu ve şampiyon pilotlar, engelli öğrencilerle buluştu. Engelli gençlere "Trafikte güvenlik" eğitimi veren Beyza Avcıoğlu ve şampiyon pilotlar, öğrencilere kartondan yapılmış olan pilot şapkaları hediye etti. Slayt gösterisi ile trafik eğitiminin ardından ralli otomobilinin yanına giden öğrenciler büyük heyecan yaşadı. Arabanın içini, dışını ilgiyle inceleyen öğrenciler bol bol da fotoğraf çektirdi.

Eğitimin ardından engelli öğrenciler tarafından yapılan seramik eserler katılımcılara Vakıf Başkanı İbrahim Akkaya tarafından takdim edildi.

Engelli insanlar için de otomobil yaptırdıklarını ve yarışların mümkün olduğunu ifade eden Türkiye Otomobil Federasyonu Kadınlar Komisyonu Başkanı Beyza Avcıoğlu "trafikte güvenlik, hayatta güvenlik diyoruz. Amacımız hiçbir ayrım yapmadan, hayatın önemli bir unsuru olan trafikte ne kadar güvenli olabilirizi öğretmek. Bu vesileyle de tehlikeli olarak adlandırılan sporumuzu da güvenlik tedbirleri alınarak, dünyada yapılan sporların içerisinde katiyen en tehlikelisi olmadığını çocuklarımıza anlatmak istedik. Engelli aracımız var, engellilere de ralli eğitimi veriyoruz. Sadece spor olarak değil, aynı zamanda tüm branşlarında ve kademelerinde görev almalarını, hep birlikte el ele vererek işbirliği yaparak engelli engelsiz ayrımı olmadan bu sporda var olmayı istiyoruz" dedi.