Engelliler Haftasını Online Kutladılar

Engelliler Haftası kapsamında Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’nda bir konser verildi. Konseri, internetten takip eden öğrenciler, keyifli vakit geçirdi.

Engelliler Haftasını Online Kutladılar

Bodrum’da her yıl renkli etkinliklerle kutlanan 10-16 Mayıs Engelliler Haftası, bu yıl koronavirüs tedbirleri nedeniyle kutlanamıyor. Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Engelliler Haftası kapsamında internet ortamında JCI Bodrum Üyeleri ile keyifli bir proje gerçekleştirdi.

JCI Bodrum üyelerinden Aslı Mercan, Berfu Yalçın, Şükrü Özar, Deniz Güneş, Melih Aya, Zeki Emre Pirinççi, JCI Bodrum Dönem Başkanı Alper Tanış’ın liderliğinde zoom programını öğrenci ve velilerin kullanımlarını sağlamak için onlara tek tek ulaşarak kısa bir eğitim verdi. 

Eğitim sonrası Görkem-Emirhan Project Müzik Grubu online olarak konser verdi. Konseri izleyen öğrenciler, keyifli vakit geçirdi. 

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’ndan yapılan açıklamada etkinliklerle ilgili şöyle denildi:

“15 Mayıs Cuma günü JCI Bodrum Üyelerinden Berfu Yalçın’ın moderatörlüğünde zoom programıyla tüm Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı ailesi ve vakıf dostları ile biraraya geldik. Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Başkanı İbrahim Akkaya konser öncesi öğrenciler ile Pandemi sürecinde yaşadıkları problemlerle ilgili sohbet ederek Bodrum engelliler Sağlık Vakfının büyük bir aile olduğunu bu zorlu süreci hep birlikte atlatabileceğimizi dile getirdi. Öğrenciler bu süreçte Vakıftaki etkinlik ortamlarını, eğitimlerini, öğretmenlerini çok özlediklerini anlattı.

Görkem-Emirhan Project Müzik Grubunun gerçekleştirdiği konserde keyifle şarkılar söyleyen öğrenciler, coşkuyla şarkılara eşlik edip dans ettiler. 14 Mart tarihinden beri evlerinde kalan öğrenciler renkli ve hareketli bir gün geçirdi.

Pandemi sürecinde engelli bireylere yönelik farkındalık uyandırmayı ve tekrar bir arada olmayı amaçladığımız etkinliğimize katılan tüm Bodrum sağlık Vakfı ailesi, vakıf dostlarımıza, JCI Bodrum Üyelerine ve muhteşem bir konserle öğrencilerimizi mutlu eden Görkem- Emirhan Project  Müzik Grubuna çok teşekkür ediyoruz.”