Engellilerle Dayanışma Yemeği

Bodrum Çalıkuşu Kültür Sanat Derneği ve Engençder işbirliğiyle gerçekleştirilen yemekte, konuklara müzik ziyafeti verildi.

Engellilerle Dayanışma Yemeği

Bodrum Çalıkuşu Kültür Sanat Derneği ve Engençder işbirliğiyle gerçekleştirilen yemekte, konuklara müzik ziyafeti verildi.
    
Türk Sanat Müziği'nin önemli seslerinden Perihan Sözen yönetiminde çalışmalarını sürdüren Bodrum Çalıkuşu Kültür Sanat Derneği, kısa zamanda önemli bir etkinliğe imza attı. Turgutreis Sanset Restoranda gerçekleştirilen müzik dolu geceden elde edilen gelir engelli çocuklar için kullanılacak.
    
Türk müziğinin ünlü seslerinden bestekar Zekai Tunca’nın kendi bestelerinden şarkıları seslendirdiği gecede açış konuşmasını yapan dernek başkanı Nurgül Vurucular     “Çok değerli müzik insanlarının da yer aldığı Çalıkuşu Fasıl grubuna kurumsal kimlik kazandırmak için Bodrum Çalıkuşu Kültür Sanat Derneğini kurduk. Bu çalışmalarımızda diğer Sivil Toplum Kuruluşları ve özellikle Engençder ile güçbirliği yapıyoruz. Tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak yürüttüğümüz bu çalışmaların sonunda elimizden geldiğince engelli yurttaşlarımıza yardımcı olmaya çalışacağız. Bu arada derneğimiz Türkiye Müzik Federasyonuna da üye oldu. Derneğimizin müzik grubu 12 Eylül'de Muğla'da, 13 Eylül'de Bodrum'da konserler verecek. Ayrıca 8 Kasım'da Sağlık Vakfı yararına Heredot Kültür Merkezinde Atatürk şarkılarından oluşacak bir konserimiz olacak. Muğla ve Bodrum'da gerçekleşecek konserlere Türk Müziği Federasyonu üyesi korolar da katılacak. Bu konserlerde Cumhurbaşkanlığı sanatçısı Aylin Şengül Taşçı konuk sanatçı olarak katılacak” dedi.
    
Perihan Sözen ve Nurgül Vurucular’ın da şarkılarıyla renk kattığı gecede, Lutfiye Kıran da gece boyunca söylediği şarkılarla konuklara keyifli saatler yaşattı.