"ER MEKTUBU GÖRÜLMÜŞTÜR" İÇİN İMZA GÜNÜ

Gazeteci Yılmaz Özdil’in, haklarındaki iddialar nedeniyle Balyoz davasında tutuklanan...

Gazeteci Yılmaz Özdil’in, haklarındaki iddialar nedeniyle Balyoz davasında tutuklanan subaylara gönderilen mektupları toplayarak hazırladığı "Er Mektubu Görülmüştür" kitabının imza günü Bodrum'daki bir kitap evinde gerçekleştirildi.

İmza gününe, ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel ile birlikte çeşitli davalardan dolayı tutuklu bulunan bazı askerlerin yakınları katıldı. İmza gününde gazetecilere açıklamalarda bulunan Çelikel, kitabın çok büyük değer taşıdığını ve her birisine sevgi mektupları adını verdiğini söyledi.

Tutuklu bulunan askerlere bir milyon 300 bin mektubun geldiğini anlatan Çelikel, Yılmaz Özdil'in çağrısı üzerine bu mektupların kitap haline getirildiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Mektuplar Balyoz tutuklusu ve hükümlüsü kişilere geldi. Hepsi yurt dışında eğitim görmüş pırıl pırıl genç insanlar bunların terör örgütü üyesi olduklarına veya darbe yaptıklarına inanmak mümkün değil. Bu kişiler 3-5 senedir cezaevinde yatıyorlar ve yatacaklar. Haksız bir tutuklama. Mahkemelerin kumpas olduğunu bizzat Başbakan söyledi. Delillerin de düzmece olduğunu gösterdiler, disklerdeki belgelerin düzmece olduğu raporlarla ispat edildi" dedi.

Çelikel, "Bu mektuplar halkın gösterdiği sevgi mektupları. Halkın gözünde bu davalar çökmüştür. Ama henüz bir formül bulunmadı. Umuyorum ki yeniden yargılanma yapılacak" ifadelerini kullandı.