Erbay, Açık Görüş'e Konuk Oldu

Kent TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan, Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu Açık Görüş programına konuk olan CHP Muğla Milletvekili Avukat Burak Erbay, parti içi demokrasi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Erbay, Açık Görüş'e Konuk Oldu
CHP Muğla Milletvekili Avukat Burak Erbay

Geçtiğimiz günlerde yapılan Muğla İl kongresine yönelik olarak tek adaylı seçimi eleştiren Erbay ”Gençler bizim yaşadığımız heyecanı yaşamıyor” diyerek önemli bir soruna dikkat çekti. 2018 seçimlerinde Muğla'da 270 bin oy alan CHP’nin oylarını, İYİ Parti ve HDP desteğine rağmen, 400 binin üzerinde oy beklenirken 215 bine kimlerin düşürdüğünü sorgulamak gerekir diyen Erbay, konuşmasını şöyle sürdürdü.

“Kongreler özellikle de CHP gibi tabanın iradesine saygılı bir partide heyecan, coşku ve umutların tazelenmesi demektir. Oysa tek adayla yapılan kongrelerde bu heyecanı görmek mümkün olmadığı gibi, katılım da düşük oluyor ve hatta kimi delegeler oy kullanmadan kongreyi terk ediyorlar. Geçtiğimiz günlerde yapılan CHP Muğla İl kongresinde de kaybedilen 7 ilçenin sorumluluğunu üstünde taşıyan bir başkanda ısrar edilmesini parti tabanına anlatmakta zorlanıyoruz. Oysa eskiden yapıldığı gibi örgüt seçimleri de aday belirlemelerde tüm üyelerin katıldığı seçimlerle yapılmalı, tabanın özgür iradesi her kademeye yansımalıdır. Bizim parti içi iktidara değil, ülkeyi yönetmek için iktidara ihtiyacımız var. Parti disiplini adına; kendi gibi düşünmeyen, kendisini desteklemeyen muhaliflerini disipline vererek partiden ihraç yöntemi son çare olması gerekirken, örgütte muhaliflerini tasfiye etmek için kullanılır hale geldi. Bizim insanları kaybetmeye değil, aksine daha çok insan kazandırmaya ihtiyacımız olduğu bir ortamda, kişisel hırs ve egolarına yenik düşen kimi yöneticiler partiye zarar vermektedirler. Muğla ve Bodrum’un acil çözülmesi gereken sorunları vardır ve örgütlerin de yerel yönetimlerin de enerjilerini bu konulara yoğunlaştırmaları, yeni ve yenilikçi projeler üretmeleri gerekir. Ülkemizi sonu belirsiz bir yola sürükleyen tek adam yönetiminden kurtulalım derken, kendi içimizde tek adamlar yaratmak bu partiye yakışmaz” dedi.

CHP Milletvekili Burak Erbay'ın katıldığı programın tamamını Kent Tv'nin https://www.youtube.com/bodrumkentmedya adresindeki Youtube kanalından ve Facebook sayfamızdaki https://www.facebook.com/bodrumkenttv/videos/2855383594547319/ linke tıklayarak izleyebilirsiniz.