EROL ÖZKASNAK’IN EVİ ARANIYOR

Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü 28 Şubat Soruşturması kapsamında...

EROL ÖZKASNAK’IN EVİ ARANIYOR
Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü 28 Şubat Soruşturması kapsamında bugün başlatılan 2.dalga operasyonda hakkında gözaltı kararı da bulunan, dönemin Genelkurmay Genel Sekreteri olan emekli Tümgeneral Erol Özkasnak'ın Bodrum'daki evinde arama yapılıyor.

Özel Yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının dönemin Genelkurmay Genel Sekreteri emekli Tümgeneral Erol Özkasnak'ın Bodrum Yalıkavak’da bulunan evinde arama yapılması yönündeki talimatın ulaşmasının ardından Muğla Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Özkasnak'ın Bodrum Yalıkavak beldesindeki evine geldi.

Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği'nin kararını Özkasnak'a tebliğ eden polis ekipleri, evde arama yapmaya başladı. Bir ara evinden dışarı çıkarak otomobilinden bir şey alan Erol Özkasnak, gazetecilere dönerek, ''Lütfen rahatsız etmeyin, biraz sonra zaten rahatsız edileceğim'' dedikten sonra evine döndü.

Sabah saat 10:30 civarında Özkasnak’ın Gümüşkaya sitesinde bulunan evine gelen yaklaşık 10 araçlık konvoy’da bulunan görevliler eve girerek arama işlemlerini başlattılar. Bölgeye gelenler arasında çok sayıda Polis memurunun yanında Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığının görevli savcısı, Bodrum İlçe Jandarma Komutanı Bnb.Hakan Demirörs ve Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Ömer Akgün’de bulunuyor.

Yaklaşık 1 hafta sonra başlayan 28 Şubat operasyonunun ikinci dalgasında 4’ü muvazzaf olmak üzere toplam 12 kişi hakkında gözaltı kararı var. Öte yandan, evin önünde çok sayıda gazetecinin olduğu, bazı televizyonların ise evin önünden canlı yayın ekipmanları bulunuyor.