Eski İl Başkanı Bodrum'da Vefat Etti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Edirne eski il başkanlarından 60 yaşındaki Dr. Gürsel Şimşek, Bodrum'da yaşamını yitirdi. MHP 25'nci dönem Milletvekili adayı da olan Dr. Gürsel Şimşek'in cenazesi Edirne'ye gönderildi.

Eski İl Başkanı Bodrum'da Vefat Etti

Edirne siyaset hayatının önemli isimlerinden, uzun yıllar MHP'nin çeşitli kademelerinde görev yapan Dr. Gürsel Şimşek, 2 gün önce tatil için geldiği Bodrum'da kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Gündoğan Mahallesi'nde yaşamını sürdürdüğü öğrenilen Şimşek, sabah saatlerinde ailesi ile kahvaltı yaptıktan sonra sol kolunda uyuşma hissetti. Fenalaşan Şimşek için sağlık ekiplerinden yardım istendi. Ambulansa alınıp Acıbadem Hastanesi'ne kaldırılan Dr. Gürsel Şimşek, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

60 yaşında hayata gözlerini yuman Şimşek'in ani vefatı sevenlerini derin üzüntüye boğdu. Şimşek'in cenazesi Cuma günü öğleden sonra İpsala'da toprağa verilecek.

GÜRSEL ŞİMŞEK KİMDİR?

1960 yılında doğan Gürsel Şimşek, İlk orta ve lise öğrenimi ile yükseköğrenimini İstanbul'da tamamladı. Çapa Tıp Fakültesi mezunu olan Şimşek, mecburi hizmeti için İpsala'ya tayin oldu. MHP İpsala İlçe Başkanlığı ile başladığı siyaset hayatına il teşkilatında da çeşitli kademelerde devam etti. 1997 - 2007 yıllarında Çeltik Üreticileri Dernek Başkanlığı görevinde bulunan Şimşek, siyasete 2000 yılında Milliyetçi Haraket Partisi'nde başladı ve sırasıyla 2000 - 2002 yılları İpsala İlçe Başkanlığı, 2003 - 2007 yılları Edirne İl Başkan Yardımcılığı, 2009 - 2011 yıllarında Edirne İl Başkanı olarak görev yaptı. MHP Edirne kadın Kolları eski Başkanı Hatice Şimşek'le evli olan iki çocuk babası Şimşek, 2015 Genel Seçimlerinde MHP 25. Dönem milletvekili adayı olmuştu.