Esma Çevik, Şırnak'ta Şehit Düştü!..

Daha önce Bodrum’da görev yapan Astsubay Üstçavuş Esma Çevik, Şırnak’ta şehit oldu. 

Esma Çevik, Şırnak'ta Şehit Düştü!..

Daha önce Bodrum’da görev yapan Astsubay Üstçavuş Esma Çevik, Şırnak’ta şehit oldu. 

Şırnak'ın İdil kırsalında PKK'lı teröristlerce araziye tuzaklanan el yapımı patlayıcı infilak etti. Patlamada, 2 asker şehit olurken 7 asker de yaralandı. 

Şırnak'daki olay öğle saatlerinde, İdil ile Midyat arasında bulunan Mağara köyü kırsalında meydana geldi. Güvenlik güçleri, arama- tarama faaliyeti sırasında, araziye tuzaklanan el yapımı patlayıcıyı fark etti. Askerler, güvenlik önlemi alıp, patlayıcıyı kontrollü imha etmeye çalışırken, yakın bölgede tuzaklı başka bir el yapımı patlayıcı infilak etti.

2 ASKER ŞEHİT OLDU 7 ASKER YARALANDI

Patlama sonucu 7 asker yaralandı, 2 asker şehit oldu. İhbar üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralı askerler, helikopterle alınıp, İdil Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Patlamada Esma Çevik ve Kemal Sayar şehit oldu. Şehit olan askerlerden Astsubay Esma Çevik, bomba imha uzmanıydı.  

Jandarma Asb.Üçvş. Esma Çevik, daha önce Bodrum’da görev yapmıştı. 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da konuyla ilgili yaptığı sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak “Şırnak'ın İdil ilçesinde hain terör örgütü tarafından tuzaklanan patlayıcının infilak etmesiyle, daha önce ilçemizde görev yapan J.Asb.Üçvş. Esma Çevik ile birlikte 2 askerimizin şehit olduğu 7 askerimizin de yaralandığı haberini büyük bir üzüntüyle öğrendim. Kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Yaralı askerlerimize de acil şifalar temenni ediyorum. Milletimizin başı sağ olsun” dedi. 

JANDARMA RESMİ HESABINDAN PAYLAŞTI

Patlamada şehit olan PAMİT Komutanı Esra Çevik'in imha yaptığı görüntülerinin, 15 Kasım'da Jandarma Genel Komutanlığı'nın resmi twitter sayfasından paylaşıldığı ortaya çıktı. Barut kokusu, parfüm kokusu başlıklı paylaşımda Çevik'in tuzaklanan patlayıcıları imha ettiği ve ardından da kaskını çıkarıp başparmağını kaldırdığı görülüyor.