ESNAFA SORUMLULUKLARI ANLATILDI

Turgutreis'te turizm sezonunda esnafın sorumluluklarını ve görevlerini hatırlatıcı...

ESNAFA SORUMLULUKLARI ANLATILDI
Turgutreis'te turizm sezonunda esnafın sorumluluklarını ve görevlerini hatırlatıcı bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Turgutreis Jandarma Karakol Komutanı Üsteğmen İsmet Tığlı tarafından Turgutreis Belediyesi Meclis Salonu'nda yapılan bilgilendirme toplantısına Turgutreis'de turizm faaliyetinde bulunan işyeri sahipleri, günlük tur tekne sahipleri ile çarşı esnafı katıldı.

Jandarma Üsteğmen İsmet Tığlı, sezonda özellikle hanutçuluk konusunda çok hassas olacaklarını ifade ederek bu konuda esnafın dikkatli olması gerektiğini söyledi. Tığlı ayrıca günlük tur tekne sahiplerini de servis ettikleri içkilerin bandrollü olması gerektiğini yönünde uyararak önceki yıllarda meydana gelen üzücü olayları hatırlattı.

Esnafın 18 yaşın altında kişileri çalıştırmaması gerektiği ve bunun da yasal olmadığını ifade eden Üsteğmen İsmet Tığlı, "Sezonda esnafımızla sıkıntı yaşamak istemiyoruz. Herkes kurallara uyduğu takdirde bir sorun yaşayacağımızı sanmıyorum. Özellikle sigara yasağı konusuna dikkat edilmesi gerekiyor. Bununla ilgili yasalar belli, buna uymayan işletmelere gerekli cezalar uygulanacaktır" dedi.

Yaklaşık 1 saat süren toplantı karşılıklı soru cevaplarla sona erdi.