Eşsiz Sualtı Eserleri Bodrum’da

Ünlü Rus sualtı ressamı Olga Belka, kişisel sergisini Bodrum’da açtı. Açılışa canlı bağlantı ile katılan sanatçı, eserleri ve yaratım süreci ile ilgili soruları cevapladı.

Eşsiz Sualtı Eserleri Bodrum’da

İki tutkusu, tüplü dalış ve resmi birleştirerek yıllar içinde kendi başına özel bir teknik geliştiren sanatçı Belka, tuzlu suda çözünmeyen boya ile tamamen çevre dostu sanat eserleri yaratan Dünya çapındaki tek sualtı portre ressamı. 2017-2022 yılları arasında Dubai, Singapur, Tayland, Tayvan, Türkiye, Rusya ve Maldivler dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında toplam 14 kişisel sergi açan Olga, 11 Uluslararası sanat fuarı ve farklı etkinliklere de özel katılımcı ve konuşmacı olarak katıldı. 

Sanatçının Bodrum’daki sergisi Yalıkavak Spektr Hotel & Spa’da açıldı. Sergide ayrıca sanatçının Bodrum koylarından birinde yarattığı eseri 'Bodrum Gülü'de bulunuyor.

Sualtı dünyasının güzellikleri ve çevreyi koruma ihtiyacına dikkat çekmeyi hedefleyen Olga Belka’nın heyecan verici hikayeleri içeren eserleri, 15 Ekim’e kadar  görülebilir.  

Serginin ev sahipliğini yapan Spektr Hotel & Spa, Türkiye operasyonlarından sorumlu yöneticisi Yulia Kulieva, grup olarak sanat ve sanatçının her zaman yanında olduklarını ve sanatsal etkinliklerin tüm yıl boyunda devam edeceğini söyledi.