Evler, Şehirler, Çiçekler Sergisi Açıldı

Bodrum’da resim sergisi açan 26 yıllık öğretmen Dilek Bozkurt'un yağlı boya tabloları büyük ilgi gördü.

Evler, Şehirler, Çiçekler Sergisi Açıldı

Dereköy'de bulunan HGC Sanat Galerisinde yaptığı yağlı boya eserlerini sergileyen 26 yıllık öğretmen Dilek Bozkurt'un sergisi yoğun ilgi gördü. Pandemi nedeniyle evde kal çağrısıyla yola çıkan sanatçı Bozkurt yağlı boya tekniği ile ev temalı resimler büyük bir ilgi ile karşılandı. Bozkurt’un “Evler, şehirler, çiçekler" adlı 35 eserden oluşan kişisel sulu boya resim sergisi, 25 Ekim'e kadar açık kalacak.

Korona virüs salgınında evde kalan insanlardan esinlenerek resimleri çizdiğini belirten Dilek Bozkurt, şunları kaydetti:

"Pandemi koşullarına rağmen harika bir sergi açılışı gerçekleşti. Sanatseverler yoğun ilgi gösterdi buda beni çok memnun etti. Eserlerimin sulu boya, sulu boya tekniğini çok seviyorum. Bu pandemi yılı ve hepimiz evlerimize kapandık. Evler çok anlam kazandı hepimiz için. Evler, yuvamız oldu, işimiz oldu, okulumuz oldu. Yeri geldi park ve bahçemiz oldu ve şehirler sessizleşti. Evler ve şehirler çok ilgimi çeker oldu ve bende evler ve şehirlerle den oluşan eserler yaptım." dedi.