Feci Kazanın Görüntüleri Ortaya Çıktı!

Bodrum'da dün gece saat 02:00 sularında Bitez Akıllı Kavşağı'nda meydana gelen ve 2 gencin yaşamını kaybettiği, 3 kişinin da yaralandığı korkunç kazanın görüntüleri ortaya çıktı. Feci kaza bir iş yerinin güvenlik kamerasınca saniye saniye görüntülendi.

Feci Kazanın Görüntüleri Ortaya Çıktı!

Dün gece saat 02:00 sularında Bodrum'dan Turgutreis istikametine doğru seyreden Berkant Gürleyen idaresindeki 67 AB 700 plakalı araç, Bitez kavşağına hızlı girince doğrudan kavşaktaki adanın üzerinden geçip Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ hizmet binasının önünde bulunan toteme çarpmış, araçta bulunan 3 kişi yaralanırken, araç sürücüsü Gürleyen ile yakın arkadaşı Berat Aydın ise hayatını kaybetmişti.

KAZA ANLARI GÜVENLİK KAMERASINDA!

Geçmiş yıllardan bugüne kadar çok sayıda ölümlü ve yaralamalı kazanın meydana geldiği Bitez kavşağında yaşanan kaza anları ise saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde Bodrum istikametinden gelen jip, Bitez kavşağında orta refüje çıktıktan sonra yol kenarından bulunan toteme kafadan çarparak duruyor. Çarpmanın hemen ardından bir anda alev alan araca çevreden geçen diğer sürücülerinin yardım ettiği anlar güvenlik kameralarına yansıyor.

TATİLLERİNİN SON GÜNÜYDÜ

Berat Aydın, Berkant Gürleyen, Metin Kukul, Sefa Çakal ve Alper Bahadır'ın 2 gün önce Zonguldak'tan Bodrum'a tatile geldikleri öğrenildi. Akyarlar mahallesinde bir otelde kaldıkları öğrenilen 5 arkadaşın, gece 23:00 sularında otelden çıktıkları son kez Bodrum'u gezip sabah ise memleketleri Zonguldak'a dönecekleri öğrenildi. 26 yaşındaki Berat Aydın ile 25 yaşındaki Berkant Gürleyen'in yaşamını kaybettiği, 3 arkadaşlarının da yaralandığı kaza öncesinde Bodrum merkezde ve Gümbet'te gezen gençlerin, otele dönüş yolunda kaza yaptığı bildirildi.

Olay yerinde ölen Berat Aydın ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 25 yaşındaki Berkant Gürleyen'in çok samimi arkadaş oldukları, her yere beraber gittikleri öğrenildi.

UYARI LEVHALARI DAHA DA GERİYE ÇEKİLMELİ!

Öte yandan özellikle Bodrum'u iyi bilmeyen tatilcilerin sık sık kazaya karıştığı kavşakla ilgili tartışmalar, bu üzücü kazanın ardından bir kez daha gündeme geldi. Bodrum-Turgutreis istikametinde geçen yıllarda gelen tepkiler üzerine kavşağın 100-150 metre gerisinden başlayarak konan uyarı levhalarının yeterli olmadığını söyleyen vatandaşlar, uyarı levhalarının daha da geriden başlaması gerektiğini dile getiriyor. Vatandaşlar kavşağın Turgutreis-Bodrum istikametinde uyarıların daha önceden başladığını vurgulayarak, bu istikamette daha az kaza yaşandığına dikkat çekiyor.