FESTİVAL SONA ERİYOR

8. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin...

FESTİVAL SONA ERİYOR
8. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay’ın 17 Eylül Cumartesi akşamı saat 21:30’da Eklisia’da, Denizbank’ın etkinlik sponsorluğuyla vereceği konserle sona eriyor.

Türkiye’nin en uzun soluklu festivali
Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali bu yıl da geçen yıllarda olduğu gibi yine birbirinden değerli sanatçıları, klasik müzikseverlerle bir araya getirdi. İki buçuk ay gibi uzun bir süreye yayılan 26 konser ve gösteriyle Türkiye’nin ve dünyanın en kapsamlı, en uzun soluklu festivalleri arasında yer alan Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, sanata kattığı artı değerin yanında kültür turizmi için de yörede önemli bir yer teşkil etti.

6 Temmuz Çarşamba günü, tarihi mekan Eklisia’da verilen açılış kokteyliyle kapılarını açan 8. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, klasik müzikseverlerin yoğun talepleri üzerine geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine Devlet Sanatçımız Piyanist Gülsin Onay konseriyle son bulacak.

Gülsin Onay’dan “Ayışığı Sonatı”
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gümüşlük Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Belediyesi’nin ana sponsorluğunda gerçekleşen 8. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin kapanış konserinde Piyanist Gülsin Onay, programın ilk yarısında Beethoven’ın “Ayışığı’ Sonat no 14 Op 27, no 2” ve Debussy’nin “İmages Livre II” adlı eserlerini seslendirecek. Sanatçı, gecenin ikinci yarısında, B. Bartok’tan, “Sketches”; A.A. Saygun’dan, “Sonatine”; F. Chopin’den “Nocturne fa diyez minor op 48, no 2” ve yine F. Chopin’den “Polonez La Bemol Majör, Op. 53” başlıklı eserleri seslendirecek. Konserin etkinlik sponsorluğunu ise Denizbank üstlenecek.