Festivalden Madalyalarla Döndüler

TED Edirne Kürek Kulübü ve TED Edirne Koleji tarafından düzenlenen 1. Edirne Kürek Festivali tamamlanırken etkinliğe katılan Bodrum Myndos Amatör Sporcular Kulübü Derneği’ne de madalyalar verildi.

Festivalden Madalyalarla Döndüler

Toplam 12 kulüpten 100’e yakın sporcu, organizasyon kapsamında Meriç Nehri’nde gün boyu yarışlarda mücadele verdi. Etkinliğin sonunda nehir kenarında oluşturulan alanda dereceye giren sporculara plaket ve madalyaları takdim edildi.
 
Festivale, Bodrum Myndos Amatör Sporcular Kulübü Derneği de davet edilirken etkinlik sonunda derneğe teşekkür plaket ve madalya verildi. Burada bir konuşma yapan dernek başkanı Er Can Ünlü, şunları dile getirdi:

“Biz deniz kürekçisiyiz, o yüzden Bodrum’un sularında kürek çekiyoruz. Buradaki akıntı bizi biraz etkiledi fakat orada da rüzgarımız var. Ben öncelikle buraya bizi davet eden Edirne valimize, belediye başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Biz fedakarlık yaparak buraya geldik. Belki her şeyden önce burada en çok teşekkür Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün.  Onu bize bıraktığı bu toprak ve suda inancımızı, vatan sevgimizi oluşturmasından dolayı minnetle anıyorum. Bu güzel toprak aziz şehitlerimizle beraber bize bırakılan mirastır. Bu sular gerçekten de 1500’lü yıllarda paşaların kürek çektiği sular. Bu sporu sevdiren herkese teşekkür ederim.”

BODRUM’DA KÜREK FESTİVALİ FİKRİ ORTAYA ÇIKTI

Ünlü’nün bu konuşması yoğun alkış aldı. Festival ile ilgili Kent Haber’e de açıklamalarda bulunan Ünlü, “Edirne Valisi Ekrem Canalp, Belediye Başkanı Recep Gürkan ve TED Edirne Koleji Kurucusu Nesim İba ile festivalde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bizi çok iyi ağırladılar. Kendileri ile istişarelerde bulunduk. Bodrum’da da böyle bir festival düzenleme fikri ortaya çıktı. Bodrum’a böyle bir festival yakışır” dedi. 

Festivale Bodrum’dan dernek başkanı ve antrenör Er Can Ünlü ile kulüp yöneticisi Fatma Ünlü’nün yanı sıra Tuğba Kale, Arif Demirbaş, Dilek Çörekçioğlu, İhsan Melih Çörekçioğlu, Şeyma Bice, İrem Özcan, Fulya Özvezneci, Böke Ünlü ve Dora Ünlü katıldı.