Filiz Akın’dan Sevindiren Haber

Geçtiğimiz günlerde Bodrum’da sepsis şüphesiyle hastaneye kaldırılan Yeşilçam'ın 78 yaşındaki usta oyuncusu Filiz Akın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda hızlı bir şekilde iyileştiğini söyledi.

Filiz Akın’dan Sevindiren Haber

Filiz Akın, kaldırıldığı Bodrum Amerikan Hastanesi'nde yoğun bakımdaki tedavisinin ardından taburcu edildi. Usta oyuncu sosyal medya hesabından sağlık durumuyla ilgili yeni bir açıklamada bulundu.

Türk sinemasının usta ismi Filiz Akın, geçtiğimiz günlerde Bodrum'daki evinde rahatsızlandı. Akciğerinde meydana gelen enfeksiyon nedeniyle yüksek ateş ve düşük tansiyonla Bodrum Amerikan Hastanesi'ne kaldırılan Akın'ın vücudunda yaygın enfeksiyon tespit edildi. Ünlü oyuncunun ölümcül olabilecek kadar ağır seyredebilen sepsis tablosu ile hastaneye getirildiği öğrenildi. Akın, 3 gün yoğun bakımda tedavi gördü. Buradaki tedavisinin ardından normal odaya alınan Akın, daha sonra taburcu edildi.

"İYİLEŞMEDE BİR HIZLANMA VAR"

Instagram hesabından paylaşım yapan Filiz Akın, hızla iyileştiğini açıklayarak son durumu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Bende bu sağlık meleklerinin gayreti ile iyileşmede bir hızlanma var. Daha önce bilseymişim keşke bu ekibi... O sıcaklarda bir saat süren ve araba tuttuğu için o sıkıntılı duruma girmeden belki de ateş komasına girmeden daha hızlanırdı tedavi... Gene de şükür. Başta Fatih Çakır olmak üzere Burçak Uzuntaş, Gamze Sarıkaya'ya çok teşekkür ediyorum. Evde tahlil için kan almaktan tutun da ileri derecede hasta bakımına kadar her türlü hizmeti verebiliyorlar. Kimsenin sağlık sorunu yaşamaması dileğiyle olabildiğince iyi hafta sonu diliyorum…"