FİLİZ'İN KALEMİ ÇOCUK KAMPI 10 GÜN SÜRDÜ

Öykü ve çocuk kitapları yazarı Filiz Tosyalı'nın 8 yıldır gerçekleştirdiği "Filiz'in...

FİLİZ'İN KALEMİ ÇOCUK KAMPI 10 GÜN SÜRDÜ
Öykü ve çocuk kitapları yazarı Filiz Tosyalı'nın 8 yıldır gerçekleştirdiği "Filiz'in Kalemi Çocuk Kampı" programı Bodrum'da 10 gün sürdü.

Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelen yaklaşık 15 çocuk, yaz tatilinde Bodrum'da kampa girerek hem keyifli vakit geçirdi hemde çeşitli etkiliklere katılma fırsatı yakaladı.

Yazar Filiz Tosyalı'nın himayesinde keyifli bir 10 gün geçiren çocuklar, tiyatro gösterilerinden doğa yürüyüşlerine ve mavi tur gezilerine kadar birçok etkinliğe katıldı. Bodrum Trafo restoranda düzenlenen etkinlikte ise çocukların 10 gün boyunca hazırladıkları tiyatro gösterileri sahneye taşındı.

Etkinlik öncesinde gazetecilere bilgiler veren Yazar Filiz Tosyalı, çocuk kampının son günlerine geldiklerini belirterek şunları söyledi:

"Bugün burada Filiz'in Kalemi Çok Kampı için bulunuyoruz. Çocuk kampının son gününde çocuklar kamp içinde yaptıklarını sunum halinde sunuyorlar. En belirgin olanı da tiyatro olduğu için bugün 10 gün içinde hazırlanan ve birbirini tanımayan çocukların yaptığı ortaya çıkardığı bir oyunu izleyeceğiz. Onlar kısa bir film çektiler. Bu arada nakış yaptılar değişik etkinlikler yaptılar, yazılar yazdılar ve eğlendiler. Yarında tekne turları var ve veda edip gidecekler. Ama birçok kişisel amaçlı etkinlik yapıldı çocuklara. İnşallah güzel şeylerle Bodrum'dan ayrılacaklar. Bu kampın asıl amacı kültürel. Bodrum'da çocuklar çoğu zaman başı boş oluyor aileler çalışıyor ve çocuklar ne yapacağını bilemiyor. Biz aslında kamp içinde Bodrumlu çocukları da bu kampa bekliyoruz" dedi.

Kampa Türkiye'nin değişik bölgelerden çocukların katıldığını belirten Tosyalı, konuşmasını şöyle tamamladı;

"İzmir, Ankara, Antakya, İstanbul ve Bodrum'dan çocuğumuz var. Ama daha farklı şehirden gelen çocuklar da oluyor. 15 çocukla hizmet veriyoruz. Yoğun geçen bir kamp oluyor. Çocuklara tek tek ilgi göstermek gerekiyor. Ailelerde bu kamptan çok mutlu. Hatta iki yıl bekleyip bu kampa katılan çocuklarımız da var. Bu kamp 10 gün devam ediyor 8 yıldır bu kampı düzenliyoruz. Amacımız zamanın ne kadar değerli olduğunu çocuklara anlatmak. 10 gün içinde bu kadar şeyi yapmak imkansız gibi geliyor. Çocuklarda biz bunun hepsini mi yapacağız diyorlar ama bakıyorlar ki her şeyi yapmışlar" dedi.