Film Gibi Bir Hırsızlık Hikayesi!..

Bodrum’da bir esnafın satılık otomobilini, denemek ve ustaya göstermek bahanesiyle alıp götüren şahıs, araçla birlikte ortadan kayboldu. Suç makinası çıkan hırsızın, ölümle tehdit ettiği eski eşi ve ailesinin evine gitmek için anlaştığı taksiciyi Konya'da bıçakladığı ve aracını gasp ettiği suçlamasıyla tutuklanırken, oto yıkamacının çalınan otomobili ise bulunamadı. Mağdur vatandaş aracının bulunmasını istiyor.

Film Gibi Bir Hırsızlık Hikayesi!..

Konacık Sanayi Sitesi’nde oto yıkamacılık yapan Sedat Pürcü, 2009 model Hyundai Accent marka 48 VD 886 plakalı otomobilini satılığa çıkardı. Pürcü’nün otomobiline talip olan M.S.A., geçen 20 Eylül’de aracı denemek ve ustaya göstermek bahanesiyle götürdü ve bir daha geri getirmedi. 

Sedat Pürcü, M.S.A.'yı defalarca aramasına ve mesaj atmasına rağmen otomobilinin geri getirmemesi üzerine karakola giderek şikayetçi oldu. 

Olaydan 4 gün sonra Hatay'dan ticari taksi ile yola çıkıp Konya'nın Karapınar ilçesine, eski eşinin yanına giden hırsızlık şüphelisi M.S.A., taksinin şoförü Emre Yiğiter ile ücret yüzünden tartıştı. Tartışma üzerine M.S.A., Yiğiter'i defalarca bıçakladıktan sonra taksiyi de gasp edip kayıplara karıştı. Ağır şekilde yaralanan Emre Yiğiter, Konya Şehir Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı.

Olay üzerine Karapınar İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Konya Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Kurulan özel ekip, kısa sürede zanlının kimliğini tespit etti. Ekipler M.S.A.’nın boşanma aşamasında olduğu öğrenilen eşi F.N.A'nın Karapınar ilçe merkezinde yaşadığını, ona ve ailesine zarar vereceği ihtimali üzerine kadını ve ailesini koruma altına aldı. 

M.S.A. Konya'ya gelmeden iki gün önce de eşini arayıp, hem kendisini hem de annesini öldürmekle tehdit ettiği belirtildi. F.N.A'nın evinin etrafında geniş güvenlik önlemi alan polis, M.S.A’yı evin yakınlarında gasp ettiği taksi ile yakalayıp gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen şüpheli tutuklandı. 

Otomobili çalınan Bodrumlu oto yıkamacı Sedat Pürcü’nün otomobilinin nerede olduğu ise bilinmiyor. 

Kent Haber’e açıklama yapan Sedat Pürcü, “Bu şahıs, Cumhuriyet Mahallesi’nde bir işletmede çalışıyordu. Oranın araçlarını bize getirip yıkatıyordu. Bir süre sonra samimi olduk. Samimiyetimize güvenerek otomobili denemesi ve ustaya göstermesi için verdim. Böyle olacağı aklımın ucundan bile geçmezdi. Bodrum’dan gitmeden önce benim dışımda başkalarını da dolandırmaya çalışmış. Biz ifadesini aldırdık. İfadesinde güya benim buna otomobili verip Turgutreis’teki bir kişiye teslim etmesini istemişim o da öyle yapmış. Tamamen yalan. Ben Turgutreis'de bahsettiği isimde bir şahıs tanımıyorum. Yetkililerden çalınan otomobilimi bulmalarını istiyorum. MOBESE kameraları incelense nerede olduğu ortaya çıkar. Son çare olarak medyaya başvurmak durumunda kaldım. Otomobilim şu anki değeri 170–180 bin TL.” dedi.