FİNALİN ADI KIZILAĞAÇ-SAZKÖY OLDU

Kaymakamlık Futbol Turnuvasına Yeniköy Doğanspor-Kızılağaç ve Umurça Yüksel-Sazköy...

FİNALİN ADI KIZILAĞAÇ-SAZKÖY OLDU
Kaymakamlık Futbol Turnuvasına Yeniköy Doğanspor-Kızılağaç ve Umurça Yüksel-Sazköy takımları arasında oynanan yarı final maçları ile devam edildi.


Yağmurlu havaya rağmen tribünleri dolduran taraftarlarında katılımıyla oynanan Yeniköy-Kızılağaç müsabakası tam bir gol düellosuna sahne oldu. Maçın normal süresi 2-2 bitince 10’ar dakikalık iki devre halinde uzatmalar oynandı. Uzatma dakikalarında gol sesi çıkmayınca Yarı finalin bu ilk maçı penaltılara kaldı. Penaltı atışlarında Kızılağaç takımı 6-5 lik skorla finale adını yazdırdı. Finale adını yazdıran Kızılağaç takımı oyuncularının sevinci görülmeye değerdi.

Bu maçın hemen ardından oynan Umurça Yüksel-Sazköy yarı final maçı da
İlk maç gibi heyecan doluydu. Normal süresi 2-2 biten maçta finalisti belirleyen yine penaltılar oldu. Uzatma dakikalarında da birbirlerine üstünlük sağlayamayan taraflar penaltı atışlarında kozlarını paylaştı. Penaltı atışlarında 6-5 üstünlük sağlayan Sazköy finale yükselen diğer takım oldu.


Turnuvada koordinatörlük görevini üstlenen Hikmet İnce, yarı finale iki mahalle iki de köy takımının yükseldiğini, sahanın zemininde bir sıkıntı olmadığı için yağışlardan dolayı bir zorluk yaşanmadığını söyledi.

Bodrum’da yıllar önce yapılan Futbol Turnuvasını yeniden canlandıran ve köyler ile mahalle takımlarını futbol sahasında buluşturan Kaymakam Dr. Mehmet Gödekmerdan yarı final maçlarını izlemek için şehir standında yerini aldı.

Soğuk ve yağışlı havaya rağmen maçları izlemeye gelen Kaymakam Gödekmerdan, Kaymakamlık Kupası Mahalleler Arası Futbol Turnuvasına 17 takımın katılarak bu takımların 4 grupta mücadele verdiğini, çeyrek final maçlarının ardından bugünde yarı final maçlarının oynandığını ifade etti. Kaymakam Dr. Mehmet Gödekmerdan turnuvayla ilgili şunları söyledi;

‘’ 32 maç sonunda kupa sahibini bulacak, final maçı Cuma günü oynanacak, final maçı öncesi 3.lük 4. lük maçı oynanacak. Ödül töreninde gol kralına ve en centilmen takımada birer kupa vereceğiz. Çok mücadeleli, kaliteli bir turnuva oluyor. Ben katılan bütün takımlara, organizasyonda emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum ve Cuma günkü maçlara bütün Bodrum’luları bekliyorum’’ dedi.