Fırtına Çatıyı Kağıt Gibi Uçurdu

Bodrum'da etkili olan fırtınada bir otelin personel lojmanının çatısı uçtu. Rüzgarın şiddetiyle çöp konteynırları devrildi.

Fırtına Çatıyı Kağıt Gibi Uçurdu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Ege Denizi için hızı saate 75 kilometreye ulaşması öngörülen fırtına uyarısı yapmıştı. Bodrum'da sabah saatlerinde güneydoğu yönünden esmeye başlayan kuvvetli rüzgar, öğleden sonra hızını arttırdı. Akşam saatlerine doğru fırtınaya dönen rüzgarla birlikte büyük dalgalar sahilleri dövdü. 

Fırtınanın şiddetiyle, Yalıkavak Mahallesi'nde faaliyet gösteren The Bodrum Edition adlı otelin lojmanının çatısı uçtu. 10 metre genişliğinde 20 metre uzunluğundaki çatı, metrelerce havalanıp otelin arkasındaki tepeye uçtu. Çatı, tepedeki baz istasyonu direklerine çarparak durabildi. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen itfaiye ekibi, çatının bulunduğu yerden kaldırılması için çalışma başlatacak. 

İlçede fırtına nedeniyle birçok noktada da çöp konteynırlarının devrildiği, plastik kasalar ve karton kutuların yollara saçıldığı görüldü. Ayrıca rüzgarın şiddetiyle bazı direklerin sallandığı gözlendi. Bodrum'da fırtına 2 gün daha etkisini sürdürecek. 

Muhabir: Hamdi Yörür