FIRTINA TEKNE BATIRDI, İŞLETMELERE ZARAR VERDİ

Bodrum'da önceki gece saatlerinde etkili olan fırtına nedeniyle bir tekne battı,...

FIRTINA TEKNE BATIRDI, İŞLETMELERE ZARAR VERDİ
Bodrum'da önceki gece saatlerinde etkili olan fırtına nedeniyle bir tekne battı, bazı restoranların denize bakan kısımları dalgalardan etkilendi.

Bodrum Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Bodrum'da dün öğleden sonra saatlerine başlayan ve gece boyunca devam eden fırtına nedeniyle günlük yaşam olumsuz etkilendi.

İlçede yaşanan ve keşişleme yönünden saatteki hızı 70 ile 80 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle, Paşatarlası sahilinde demirli bulunan İbrahim Karaca'ya ait "Bestem" isimli 7 metre uzunluğundaki tekne bağlı bulunduğu tonozdan koparak sürüklendi. Tamamen sulara gömülen tekne sabah saatlerinde sahibi ve işçiler tarafından çıkartıldı.

Teknede maddi hasar meydana geldi. Tekne kurtarma çalışmalarına katılan Osman Kızılağaç, ilçede fırtınanın çok etkili olduğunu belirterek, "Teknesi batan kişi arkadaşımdı. Gece yaşanan fırtına nedeniyle teknemizin halatları koptu ve battı. Bu sabah ise kurtardık. Hasarımız büyük" dedi.

Kumbahçe Mahallesinde restoran işletmecisi Erim Çıtırıkkaya ise gece yaşananları şu sözlerle anlattı;

"Çok kuvvetli bir fırtına oldu. Her sene yaşadığımız bir olay. Şubat ayında da bir fırtına bekliyoruz. Fırtına 8 saat sürdü ve 5 metreyi bulan dalgalar vardı. Bizde tedbir olarak kepenk ve kontrplak yapıp eşyaları yığıyoruz ve bu şekilde önlem almaya çalışıyoruz" diye konuştu.