FLAŞ.FLAŞ.BODRUM BELEDİYESİNE OPERASYON!

Bu sabah saatlerinde çok sayıda polisten oluşan bir ekibin geçtiğimiz yıl 27 Haziran’da...

FLAŞ.FLAŞ.BODRUM BELEDİYESİNE OPERASYON!
Bu sabah saatlerinde çok sayıda polisten oluşan bir ekibin geçtiğimiz yıl 27 Haziran’da yapılan operasyonun devamı olarak Bodrum Belediyesine girdiği öğrenildi. 27 Haziran 2011’de Bodrum Belediyesine ''rüşvet'' operasyonu düzenleyen polis, çok sayıda evraka el koymuştu.

Alınan bilgiye göre, Muğla Kaçakçılık ve Organize Şubesi ve Bodrum emniyet müdürlükleri ekipleri, sabah saatlerinde Bodrum Belediyesine operasyon düzenledi. Operasyonda çok sayıda polisin görev yaptığı öğrenildi. Geçen yıl yapılan ilk operasyonda polis çok sayıda evraka el koymuş ve alınan dokümanlar savcılık kanalıyla bilirkişi incelemesine alınmıştı.

Edinilen ilk bilgilere göre yaklaşık bir yıllık incelemenin ardından raporunu adli makamlara teslim eden bilirkişi incelemesinden sonra Operasyon da ikinci aşamaya geçildi. Geçen yıl yapılan açıklamada operasyonun gelen ihbarlar ve teknik takip sonucunda rüşvet iddialarıyla ilgili olarak yapıldığı ifade edilmişti.

BODRUM'DA 5 KİŞİ GÖZALTINDA,2 KİŞİ İÇİN İZMİR'DE ÇALIŞMA YAPILIYOR...

Polisin bu sabah saatlerinde tekrar belediyeye girdiği ve halen belediyede bulunduğu öğrenilirken, bugün ki operasyonda Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 7 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldığı, gözaltı kararı alınan şahıslardan 5'inin Bodrum'da 2'sinin ise İzmir'de olduğu öğrenildi. Hakkında gözaltı kararı alınan ve Bodrum'da bulunan beş kişinin halen gözaltında olduğu ifade ediliyor.İzmir'de bulunan şahıslarla ilgili çalışma ise devam ediyor.

Öte yandan Saat 10 civarında Belediye Binasına gelen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, binaya girişinde operasyonla ilgili soru soran gazetecilere "daha detayları bilmiyorum,girince öğreneceğiz" cevabını verdi.

GELİŞME OLDUKÇA AYRINTILAR GELİYOR…