FLAŞ.FLAŞ.FLAŞ Ege'de Deprem!..

Saat 14:51'de Bodrum'da oldukça net ve uzun şekilde şekilde hissedilen bir deprem meydana geldi. Depremin merkez üssü İzmir'de, Buca ve Bayraklı ilçelerinde yıkılan binalar ve enkaz altında kalan vatandaşlar var...

FLAŞ.FLAŞ.FLAŞ Ege'de Deprem!..
FLAŞ.FLAŞ.FLAŞ Ege'de Deprem!..
FLAŞ.FLAŞ.FLAŞ Ege'de Deprem!..
FLAŞ.FLAŞ.FLAŞ Ege'de Deprem!..
FLAŞ.FLAŞ.FLAŞ Ege'de Deprem!..
FLAŞ.FLAŞ.FLAŞ Ege'de Deprem!..
FLAŞ.FLAŞ.FLAŞ Ege'de Deprem!..
FLAŞ.FLAŞ.FLAŞ Ege'de Deprem!..

Alınan ilk bilgilere göre deprem tüm Ege ve Marmara bölgesinde hissedildi. Vatandaşlar deprem sırasında büyük panik yaşadı. Deprem İzmir ve Denizli'de çok sert bir şekilde hissedildi. Depremin merkez üssünün Ege Denizinde İzmir'in Seferihisar ilçesi açıkları olduğu, büyüklüğünün ise 6,6 olduğu açıklandı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü ise ilk önce 6,8 olarak açıkladığı büyüklüğü daha sonra 6,6 magnitüd olarak revize etti. Enstitütü depremin yerin 11,8 kilometre derinlikte gerçekleştiğini açıkladı. Depremde İzmir'in Buca ve Bayraklı ilçelerinde 20 civarında binanın yıkıldığı öğrenildi. Henüz yıkılan binalarda can kaybı ya da yaralanan olup olmadığı konusunda bir bilgi yok. Öte yandan deprem Yunanistan'da da çok şiddetli şekilde hissedildiği öğrenildi. Sisam Adasında bir kilisenin yıkıldığı haberleri geliyor.

EGE ARD ARDA DEPREMLERLE SARSILIYOR!

Seferihisar açıklarında yaşanan bu depremin ardından Ege Denizi'nde ard arda artçı depremler yaşanmaya başladı. Saat 14:59'da Kuşadası Körfezi'nde de 8,1 kilometre derinlikte, 4,1 büyüklüğünde, 15;19'da ise Sisam Adası'nda  8,6 kilometre derinliğinde 4 büyüklüğünde ve 15:29'da yine Kuşadası Körfezi'nde 6,9 kilometre derinlikte 4,2 büyüklüğünde depremler meydana geldi. Artçı sarsıntıların sürmesi bekleniyor...

MUĞLA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA...

Muğla ve ilçelerinde de depremi hisseden vatandaşlar ev ile iş yerlerinden cadde ve sokaklara çıktı. Bölgede kısa süreli panik yaşandı. Muğla Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Muğla ve ilçelerinde deprem nedeniyle kendilerine iletilen bir olumsuzluğun olmadığı belirtildi. Deprem sonrası AFAD ekipleri tarafından alan taraması yapıldığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Çalışmalar devam etmekte olup, 15.30 itibari ile Muğla merkez ve ilçelerinde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır. Muğla merkez ve ilçelerinde AFAD koordinasyonundaki saha tarama çalışmaları devam etmektedir. İlimiz genelinde AFAD Başkanlığı tarafından 24 saat izlenen 25 deprem istasyonu bulunmakta olup, gelişmeler anlık olarak takip edilmektedir."
 

Ayrıntılar gelecek...