FLAŞ.FLAŞ.FLAŞ. MUĞLA'DA İTTİFAK ÇÖKTÜ!

Uzun zamandan beri CHP ile İYİ Parti arasında devam eden ittifak görüşmelerinin...

FLAŞ.FLAŞ.FLAŞ. MUĞLA'DA İTTİFAK ÇÖKTÜ!
Uzun zamandan beri CHP ile İYİ Parti arasında devam eden ittifak görüşmelerinin Muğla ayağı çöktü.

Kent Haber'in güvenilir kaynaklardan edindiği bilgilere göre Ankara'da devam eden ve artık son aşamasına gelen ittifak görüşmelerinde Muğla kapsam dışında bırakıldı.

Muğla'da her iki partinin kendi adaylarıyla yarışacağı öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde her iki parti genel başkanının buluştuğu akşam yemeğinde heyetlerin çözemediği, aralarında Bodrum'un da olduğu sorunlu noktalardaki pürüzlerin halledildiği açıklanmış ve mutabakat metninin son haline getirilmeye başladığı öğrenilmişti.

Yarın iki parti genel başkanının gelinen nokta ile ilgili bir basın açıklaması yapması bekleniyor.

Öte yandan gelinen bu son nokta ile İYİ Parti'nin potansiyel Büyükşehir adayı olarak ismi geçen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatci'nin nasıl bir hareket tavrı benimseyeceği merakla bekleniyor. Muğla genelinde güçlü bir algısı olan Saatcı'nın büyükşehir adayı olması durumunda olduça ilginç bir tablonun ortaya çıkacağı tahmin ediliyor.

İYİ Parti'nin Mehmet Tosun ile yarışacağı Bodrum seçimlerinde, CHP'nin adayının kim olacağı ise merak ediliyor. 8 aday adaylığı başvurusunun bulunduğu CHP'de bu isimlerden biri mi, yoksa mevcut belediye başkanı Mehmet Kocadon'un mu yarışacağı pazar günü yapılacak Parti Meclisi'nde belli olacak.