FOLKLORCULAR YARIŞMAYI BEKLİYOR

Muğla'da düzenlenecek olan Halkoyunları Yarışması’na katılacak olan ekipler...

FOLKLORCULAR YARIŞMAYI BEKLİYOR
Muğla'da düzenlenecek olan Halkoyunları Yarışması’na katılacak olan ekipler son çalışmalarını Mahinur-Cemal Uslu İlköğretim Okulu Spor Salonu'nda yaptı. Oyuncuların yaptığı son çalışmaya vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
Muğla'da yapılacak olan yarışmalara, Bodrum Halk Eğitim Merkezi, Bodrum Merkez Turgutreis İlköğretim Okulu ve Ortakent Dr. Mümtaz Ataman İlköğretim Okulu ekipleri katılıyor. Üç ekibin de Bodrum yöresi oyunları ile katılacağı yarışmanın çalışmalarını her gün ve büyük bir titizlikle sürdüren ekipler, Stilize ve Artistik olarak iki katagoride yarışacak.
Bodrum Halk Eğitim Merkezi Müdürü Derya Güven, BOFAD Başkanı Akın Rüştü Fetvacı ve Merkez Turgutreis İlköğretim Okulu Halk Oyunları eğitmeni Çiğdem Özcan, gösterinin ardından Muğla Spor Salonu’nda yapılacak yarışmada, Bodrum halkın'nın Bodrum yöresi oyunlarını oynayacak olan ekiplerini yalnız bırakmamalarını ve tribünlerden kendilerine destek olmalarını istediler.
Küçükler, yıldızlar, gençler ve halk eğitim merkezlerinden toplam 12 ekibin katılacağı Muğla İl Halkoyunları Yarışması’nda, katagorilerinde birinci olan ekipler 8-9 Mart tarihlerinde Uşak ilinde yapılacak olan Halkoyunları Grup Yarışması’na gitmeye hak kazanacaklar.