Fuar Kapılarını Açtı...

Bodrum Dekorasyon Tadilat ve İnşaat Malzemeleri Fuarı, kapılarını açtı. 

Fuar Kapılarını Açtı...
array(6) { ["banner_size_id"]=> int(2) ["campaign_id"]=> string(2) "27" ["banner"]=> string(55) "uploads/images/img_5e4515a06a6fb1-10207689-68512028.gif" ["banner_text"]=> string(9) "ETS Yatay" ["banner_url"]=> string(41) "https://www.voyagehotel.com/voyage-bodrum" ["banner_hash"]=> string(64) "7fca4ca730dbc56c6378958af6632571765b3e5d83d4abf6c908ec88553e8f69" }

Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Konacık Herodot Kültür Merkezi Fuar ve Sergi Alanı’nda açılan fuarda, banyo ve mutfak donanımlarından ev mobilyalarına, havuz ekipmanlarından bahçe mobilyalarına kadar, dekorasyona dair her şey yer alıyor. 

Farklı sektör temsilcilerini ve profesyonellerini, yatırımcılar ve tüketicilerle biraraya getirmeyi amaçlayan fuarda iç yapı dekorasyon ürünlerinin yanı sıra aydınlatma, dış cephe, su, ses ve yalıtım sistemleri, soğutma ekipmanları, gıda malzemeleri ve enerjisi ile elektrik üretim teknolojileri de yer alıyor.

İnşaat ve yan sektörlerinin yanı sıra turizm firmalarına da hitap eden fuarda, güneş enerjisinden elektrik üreten sistemler de dikkati çekiyor. O firmalardan birinin Satış Pazarlama ve Proje Sorumlusu olan Mustafa Erdem, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Bu güneş panelleri, güneş enerjisinin olduğu her yerde, tarımsal sulama, elektriğin olmadığı şebeke dışı projeler ve şebekenin olduğu projelerin hepsinde kullanılıyor. Güneşten elektrik elde etmek istiyorsanız nerede elde etmek istediğinizin bir önemi yok. Tarımsal sulamada, otellerin havuzlarının pompalarında kullanabilirsiniz. Şebekenin olduğu yerlerde de elektrik faturasını düşürmek için bu sistemi kurabilirsiniz. Elektriği depolama imkanımız da var. Gündüz akülere depolanan enerjiyi gece kullanabilirsiniz.”

Fuarda gıda malzemeleri de tanıtılıyor. Bodrum’un Yalıçiftlik Mahallesi’ndeki bahçelerden üretilen zeytinyağları da stantlarda yerini aldı. Bekiroğlu Zeytinyağı Fabrikası’nın gıda mühendisi Pınar Bursalı, “Bu zeytinyağlarının hepsi Yalıçiftlik’te üretiliyor. Hepsi doğal, organik ürünler. Bizim bahçemizdeki zeytin ağacımızdan üretilen ürünler. Fabrikamıza herkesi bekleriz” dedi. 

Bekiroğlu Zeytinyağı Fabrikası’nın yetkilisi Huri Can ise “Biz 4’üncü kuşak bir firmayız. Ben katılalı 18 sene oldu. Eşim bu işletmede 4’üncü kuşak. 9 yıldır soğuk sıkım yapıyoruz. Fakat 7 yıldır tam olarak soğuk sıkım zeytinyağları üretiyoruz. Kendi patentlerimizi aldık, markamızı oluşturduk. Zeytinyağlarımızı misafirlerimize sunmak için buradayız” diye konuştu. 

Fuar, 25 Ocak Cumartesi gününe kadar 13:00- 21:00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.