FUHUŞ OPERASYONUNDA 9 KİŞİ TUTUKLANDI!

Milas merkez ve turistik Güllük Mahallesi’nde fuhuş ticareti yaptığı iddiasıyla...

FUHUŞ OPERASYONUNDA 9 KİŞİ TUTUKLANDI!
Milas merkez ve turistik Güllük Mahallesi’nde fuhuş ticareti yaptığı iddiasıyla adliyeye sevk edilen 9 kişi tutuklandı.

Milas merkez ve Güllük Mahallesi’nde fuhşa aracılık, fuhuş ticareti yaptıkları iddiasıyla geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan 9 kişi adliyeye sevk edildi. Milas Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda, Milas’ta bazı şahısların iş bulma vaadiyle yurt dışından gelen yabancı uyruklu kadınların çaresizliklerinden faydalanarak fuhuş yaptırdıkları, fuhuş yapmaları için aracılık ettikleri bu şekilde haksız ekonomik kazanç sağladıkları tespit edildi ve 2 Mayıs’ta düzenlenen operasyonda H.S, H.Ş, E.C, B.S, M.S, Y.S, F.S, R.B, S.Ü. adlı kişiler gözaltına alınmıştı. Şüphelilerle birlikte zorla fuhşa sevk edildikleri değerlendirilen 2 Kırgızistan, 1 Kazakistan uyruklu olmak üzere 3 yabancı kadının ifadesine başvurulmuştu.

Ayrıca 1 Mayıs’ta ilçe merkezinde yapılan diğer operasyonda N.D. ve H.D. adlı zanlılar da çıkarıldıkları mahkemece “fuhşa aracılık etmek ve yer temin etmek” suçlamasıyla tutuklandı.

Dün sabah saatlerinde “Fuhuş amaçlı insan ticareti yapmak, fuhşa aracılık etmek veya yer temin etmek” suçlamasıyla adliyeye sevk edilen zanlılardan H.S, H.Ş, E.C, M.S, Y.S, R.B. ve S.Ü. tutuklandı, B.S. ve F.S. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.