SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-02-01" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-02-01 19:20:35' and `ac`.`end_time` >= '2023-02-01 19:20:35' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=500checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-02-01" and view_hour=19 and campaign_id=500update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1661207

Futgolf Turnuvası Bodrum’da Yapılıyor

Türkiye Futgolf Ligi dördüncü ayağı, 100 sporcunun katılımıyla Bodrum’da gerçekleştiriliyor.

Futgolf Turnuvası Bodrum’da Yapılıyor

Futgolf, golf sahasında futbol topu ile oynanan yeni bir spor. Giderek takipçisi artan bu futgolfde sporcular, tıpkı golfde olduğu gibi futbol toplarını ayaklarıyla deliklerin içerisine sokmaya çalışıyor. 

Futgolf Gençlik ve Spor Derneği tarafından düzenlenen 2020 Türkiye Futgolf Ligi dördüncü ayak heyecanına Bodrum Golf Kulübü ev sahipliği yapıyor. 16-18 Ekim tarihlerinde Bodrum Masters Cup adıyla gerçekleştirilen turnuvada yaklaşık 100 sporcu şampiyonluk için kozlarını paylaşıyor.

Futgolf Gençlik ve Spor Derneği Başkanı Levent Baş, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şu bilgileri aktardı:

“Futgolf yeni bir spor. Bu sporu geliştirmek için çalışmalar yapan bir derneğiz. 2018 Aralık ayında kurulmuş bir dernek, bu sporu da Türkiye’de yaymaya çalışıyoruz.  Şu anda dernek olarak 160 resmi üyemiz var. 300’den fazla da oyuncumuz oldu. Dolayısıyla hızla büyüyen bir spor, yüzde 99 golf kurallarının geçerli olduğu bir spor. Tek farkı golf topu yerine futbol topu var, golf sopası yerine bacaklarımızı kullanıyoruz. Delikler de futbol topuna göre büyük yapılmış delikler.”

Turnuva hakkında da bilgiler veren Baş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye Futgolf Ligi var. Aslında bireysel bir lig. Bu turnuva ligin dördüncü ayağı. İlk turnuvamızı Antalya’da, ikincisini Kuşadası’nda, üçüncüyü yine Antalya’da yaptık. Bu dördüncü ayak. Sahada şu an 100 kişi var. Her turnuvada alınan puanlara göre genel klasman oluşturuluyor. Bu turnuvada 1 kadın sporcumuz var. Aslında kadın sporcu sayımızı arttırmak istiyoruz. Çok yeni bir spor olduğu için yavaş yavaş gelişiyor. Kadın futbol takımları ile de görüşmelerimiz oluyor, onların da çok ilgisi var. Türkiye’de futgolf sahamız artıyor, saha arttıkça oynanabilirlik artıyor.”

Turnuvaya katılan sporculardan Çağlar Sarıhan, futgolfe 1 sene önce kuzeninin vasıtasıyla başladığını ifade ederek şöyle dedi:

“Futgolf, her yaşın yapabileceği bir spor. Çok keyifli. Futbol geçmişiniz olsun veya olmasın. Doğanın içinde harika bir spor. Ben kendisiyle bu kadar geç tanıştığım için de kendime kızıyorum. Keşke daha önce başlasaymışım.”

Turnuvaya katılan sporculardan Cem Erman ise organizasyon ve oyunun çok zevkli olduğunu dile getirdi.