GALATASARAY LİSESİ 69 MEZUNLARI BULUŞTU…

Yaşamını Bodrum'da sürdüren Galatasaray Lisesi 1969 yılı mezunları her yıl olduğu...

GALATASARAY LİSESİ 69 MEZUNLARI BULUŞTU…
Yaşamını Bodrum'da sürdüren Galatasaray Lisesi 1969 yılı mezunları her yıl olduğu gibi yine düzenledikleri yemekli toplantıda bir araya geldiler.

LVZZ otel Havuzbaşında eşleri ile birlikte bir araya gelen Galatasaray Lisesi mezunları eski günleri yad ederken, Türkiye ve Bodrum gündemine dair sohbetler ettiler.
Özellikle siyaset, bürokrasi ve iş dünyasına birçok önemli isim kazandırmış Galatasaray Lisesi bu özelliğini hala sürdürmekte olduğunu vurgulayan Derya Fidan ve Erdal Ateş şunlar söyledi;

“Zaten her Galatasaraylı okulu bitirdikten sonra dışarıda bir eğitime gider. Bu aldığı eğitim de genelde ekonomi, kültür ve politika konusundadır. Galatasaray her zaman öncü olmuştur. Eskiden Galatasaray’dan mezun olanlar üniversiteye bile gitmezdi, direkt olarak devlet hizmetine alınırdı. Şimdi aynı kaliteyi devam ettirmek için gençlerimiz çalışıyor. Hepsi çok başarılılar.”

Galatasaray lisesinden 69 yılında mezun olanlar olarak her yıl Bodrum’da bir pilav günü yaptıklarını, bu pilav gününe de tüm mezunları davet ettiklerini kaydeden Erdal Ateş, bu sene daha dar kapsamlı bir yemek düzenlediklerini söyledi.

Yaklaşık 60 kişinin katıldığı 1969 yılı Galatasaray Lisesi mezunlarının yemekli toplantısı gece geç saatlere kadar devam etti.