Gazeteci Objektifinden Kadın Emeği

'8 Mart Dünya Kadınlar Günü' nedeniyle Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi’nde Gazeteci Selçuk Arslan tarafından ‘Anadolu’da Kadın Emeği’ adlı fotoğraf sergisi düzenlendi.

Gazeteci Objektifinden Kadın Emeği

Bodrum Belediyesi’nin katkılarıyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle ‘Anadolu’da Kadın Emeği’ adlı fotoğraf sergisi açıldı. Gazeteci Selçuk Arslan tarafından Oasis AVM’de bulunan Nurol Kültür Merkezi’nde açılan sergiye yoğun ilgi vardı. Türkiye’nin değişik illerinde çekilen 25 adet fotoğrafın yer aldığı sergide kadın emeği görünür kılınmış. 

Serginin açılışında kısa bir konuşma yapan Gazeteci Selçuk Arslan, kadınların sosyal yaşamdaki yerlerini hatırlattı. Desteklerinden dolayı Bodrum Belediyesi’ne teşekkürleri sunan Arslan, sergiyi düzenlemesindeki amacının kadın emeğini görünür kılmak olduğunu belirterek, “Sergide Türkiye’nin değişik illerinde ve farklı sektörlerde çalışan kadın fotoğrafları var. Çektiğim her karede bir kadın emeğini görmekteyiz. Her kare ayrı bir hikaye ve ayrı bir toplumsal algıyı temsil ediyor. Bu bağlamda sergideki amacım kadın emeğini görünür kılmanın yanı sıra yaşamın her alanında kadın emeğinin olduğu gerçeğini yansıtmak. Toplumda erkek egemen anlayışa karşın kadının üretkenliğini insanlarla buluşturmak istedim. Kadın emeğiyle yaşamın her alanında, bu gerçeği göz ardı edemeyiz” şeklinde konuştu.

Sergi 14 Mart’a kadar açık kalacak.