GAZETECİLER CHECK – UP’TAN GEÇİYOR…

Bodrum Universal Hospital Hastanesi Bodrum’da çalışan gazetecileri 10 Ocak Çalışan...

GAZETECİLER CHECK – UP’TAN GEÇİYOR…
Bodrum Universal Hospital Hastanesi Bodrum’da çalışan gazetecileri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü etkinlikleri kapsamında Check – Up’tan geçiriyor.

Kamuoyunun bilgilendirilmesi için zor koşullarda gece gündüz demeden hizmet veren gazetecilere bir jest yapmak isteyen Bodrum Universal Hospital yönetimi Bodrumlu gazetecilere Check-Up paketi hediye etti.

Hastane yetkilileri kontrole gelen gazetecilerle özel olarak ilgilendi. Yaklaşık 2 saat boyunca detaylı Check – up’tan geçen gazeteciler de her hangi bir sağlık problemi olmadığı ve mesleklerini engelleyici bir sorun bulunmadığı ifade edildi. Şimdiye kadar yaptıkları kontrollere göre gazetecilerin sağlıklı olduğunu belirten Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Hamulu Kent Haber mikrofonlarına şunları söyledi:

“Kamu vazifesi yapan gazeteci arkadaşlarımıza her zaman ihtiyacımız var. Onlar var olduğu sürece bu iletişim çağı içerisindeki kirlilikler kalkacak. İnsanların haberleşmesi daha güvence altında olacak diye düşünüyorum. Birçok gazeteci arkadaşımız çok zor şartlarda görev yapıyor, sizler ise Bodrumdasınız çok şanslısınız, savaşın içinde olan, zor koşullarla iç içe olan gazeteci arkadaşlarımız var. Her meslekte olduğu gibi daha sağlıklı olabilmek adına gazeteci arkadaşlarımıza sağlık konusunda bir parça yardımcı olabildiysek bu bizi sevindirir. Şükür ki Bodrum’daki gazetecilerimiz sağlam, bunu da bu vesileyle öğrenmiş olduk” dedi.

Kontrolden geçen basın mensupları da hastane yetkililerine nazik jestlerinden dolayı teşekkür etti.