GAZETECİYE SUÇ DUYURUSU !

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, hakkında yapılan haberler ve köşe yazısı...

GAZETECİYE SUÇ DUYURUSU !
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, hakkında yapılan haberler ve köşe yazısı nedeniyle ilçede görev yapan bir yerel gazeteci hakkında ''10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'' nde suç duyurusunda bulundu.

Muhammet Tokat, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede bir yerel gazetede genel yayın yönetmeni olarak görev yapan Mustafa Tunç hakkında, asılsız haber ve köşe yazısı yazdığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Tokat, ''Biz gerçek anlamda çalışan gazetecilerle iletişim içinde olmayı istiyoruz. Basın yoluyla olur veya toplumda dedikoduyla olur insanları yanlış yönlendirmek bu kadar basit olmamalı. Bunun bir örneğini o gazetede yaşadık. Birilerinin bizim arkadaşımız olduğunu ve ona rant sağladığımız iddiaları o gazetede yer aldı. Bu gazetenin evrakları tamam değil, korsan yayın yapıyor'' dedi.

Mustafa Tunç ise Tokat'ın yasal hakkını kullandığını ifade ederek, şunları söyledi:

''10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde hakkında suç duyurusunda bulunmasında art niyet niyet olduğuna inanıyorum. Hiçbir vergi kaydı olmayan, savcılık, kaymakamlık ve valilikte hiç bir evrakı olmayan gazetelere korsan denir. Zaten bizim bu evraklarımız olmasaydı savcılık gerekeni yapardı. Şimdi korsan olan bir insanın yüklü miktarda vergisi çıkar mı' Ben korsan ifadesini kabul etmiyorum ve gazetemi de çıkarmaya devam edeceğim. Korsan tabirini kullananlar hakkında da yasal hakkımı kullanacağım" dedi.