Geliri Burs Fonuna Bağışlanacak

Bodrum’da yaşayan 12. sınıf öğrencisi Ezgi Yaren Pektaş’ın sergisinden elde edilecek gelir, TED'in burs fonuna bağışlanacak. 

Geliri Burs Fonuna Bağışlanacak
Ezgi Yaren Pektaş

TED Bodrum Koleji’nde tam burslu olarak eğitim gören 17 yaşındaki Ezgi Yaren Pektaş, Re/Max Pasha Art’ta karışık tekniklerle yaptığı resimlerden oluşan sergisini açtı. Geliri, tam eğitim burslu öğrencilerin okuyabilmeleri için oluşturulan Türk Eğitim Derneğinin “10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye” burs fonuna bağışlanacak serginin açılışına, TED Bodrum Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Erken’in de aralarında olduğu çok sayıda kişi katıldı. Pektaş’ın 46 resim ve 4 fotoğraftan oluşan çalışmaları katılımcıların beğenisini kazandı. 

Serginin açılışında Kent Haber’e konuşan 6 yıldır resim yaptığını ifade ederek şöyle dedi:

“Bu sergide farklı yıllarda yaptığım resimler var. 2017’de yaptığım resimleri de, 2020’de yaptığım resimleri de bulabilirsiniz. Yaptığım resimler, benim o anki duygu halimi yansıtıyor. Bunu bir günlük olarak düşünebiliriz. Günlüğünüze nasıl hissettiğinizi yazarsınız, ben de hissettiği şeyi çiziyorum. Bu sergiden elde edilecek gelirin bir kısmı tam eğitim burslu öğrenciler için Türk Eğitim Derneği’ne bağışlanacak. Ben de tam eğitim burslu okuyorum ve bu yıl mezun oluyorum. Ben gittiğimde benim yerine bir öğrencinin gelecek olması beni çok heyecanlandırıyor ve mutlu ediyor.”

Sergi, 28 Şubat’a kadar ziyaret edilebilecek.