Genç Sörfçü Yürekleri Ağza Getirdi

Bodrum’da sabah saatlerinden bu yana fırtına etkili oldu. Kumbahçe’de fırtınaya rağmen sörf yapan genç sporcu izleyenlerin yüreklerini ağza getirdi.

Genç Sörfçü Yürekleri Ağza Getirdi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün fırtına uyarısı yaptığı Bodrum’da sabah saatlerinden itibaren fırtına etkili oldu. Güney ve güneydoğu yönlerinden esen fırtına günlük yaşamı olumsuz yönde etkiledi. 

Fırtına ile oluşan büyük dalgalar, Yarımada’nın güney sahillerine vurdu. Sahil kenarındaki işletmeler, sahile kum torbası koyarak dalgaların işletmelerini vurmasını engellemeye çalıştı. Bazı teknelerin fırtınadan etkilenmemesi için daha az rüzgar alan koylara demirlediği görüldü. İlçede bugün planlı bir feribot seferinin bulunmadığı bildirildi. 

Fırtına nedeniyle yelkenli bir teknenin de karaya sürüklendiği görüldü. Yaklaşık 15 metre uzunluğundaki ahşap yelkenli, saatteki hızı 70 kilometreye kadar ulaşan fırtınada lüks bir sitenin önünde karaya vurdu. Ayrıca Bodrum’un farklı noktalarında da küçük balıkçı kayıklarının su alarak battığı bildirildi. Bodrum Liman Başkanlığı ve belediye tarafından denizcilerin liman dışına çıkmamaları için sık sık uyarılarda bulunuldu. 

 

Öte yandan Kumbahçe sahilinde fırtına ve dalgalara karşı sörf yapan bir sporcu ise izleyenlere heyecanlı dakikalar yaşattı. İşadamı Atilla Serttaş'ın oğlu 24 yaşındaki uçurtma sörfçüsü Egemen Serttaş, fırtına ve dev dalgalara aldırış etmeden yaklaşık yarım saat boyunca sörf yaptı. 

Uçurtma sörfünde daha önce çeşitli dereceler elde eden Serttaş, rüzgarın etkisiyle zaman zaman metrelerce havaya uçtu, bazen de dalgaların arasında kayboldu. Sporcunun bu anlarını sahildeki vatandaşlar da ilgiyle izledi. 

Yarım saat sörf yaptıktan sonra sahile gelen Egemen Serttaş, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Hava şartları oldukça zordu, yağmur ve fırtınayla beraber. Bodrum merkezde kaymak çocukluğumdan beri, spora başladığımdan beri bir hayalimdi. İlk defa bugün nasip oldu. Rüzgar yönümüz çok güzeldi çünkü. Bence gayet keyifli bir spor. Lodoslarda kayılabilir. Buradan kite sörfçü arkadaşlara da sesleniyorum, kesin denemelisiniz. Genç arkadaşları da bu spora yönlendirirsek başka bir isteğimiz kalmaz. Heyecan yaşamayı bıraktım çünkü daha önce de Afrika’daydım 2 sene. Dalgaların arasında fırtınayla hep yaptığım için korkum yok. Ama tabiî ki her seferinde farklı bir heyecan yaşıyorsunuz. Her seferinde farklı bir hava koşulu, farklı doğa şartları. Bu yüzden heyecan dolu bir spor."

Muhabir: Hamdi Yörür