GENÇ SPORCU MİLLİ TAKIM KAMPINA DAVET EDİLDİ

Bodrum Voleybol Spor Kulübü’nde oynayan 14 yaşındaki Bade Keskin, Ankara’da yapılacak...

GENÇ SPORCU MİLLİ TAKIM KAMPINA DAVET EDİLDİ
Bodrum Voleybol Spor Kulübü’nde oynayan 14 yaşındaki Bade Keskin, Ankara’da yapılacak Voleybol Küçük Kızlar Milli Takım Gelişim Kampı’na davet edildi.

3 yıldır Bodrum Voleybol Spor Kulübü’nde oynayan Bade Keskin, 23 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında Bursa’da yapılan Voleybol Küçük Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda oldukça başarılı maçlar çıkardı. Performansıyla Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), Altyapı Bayan Milli Takımları Koordinatörü Şahin Çatma ile ekibinin dikkatini çeken 2003 doğumlu genç voleybolcu, 17–22 Haziran tarihleri arasında Ankara’da yapılacak Voleybol Küçük Kızlar Milli Takım Gelişim Kampı’na davet edildi.

Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu’ndan bu yıl mezun olan Bade Keskin, Kent Haber’e yaptığı açıklamada duygu ve düşüncelerini şu sözlerle anlattı:

“Milli takım kampında Bodrum ve Muğla’yı en iyi şekilde temsil edeceğimi düşünüyorum. Münevver hocam ile Taner hocama en içten dileklerimle teşekkür ederim. 3 yıldan beri beni çalıştıran ve bu başarıyı elde etmemi sağlayan onlardı. Milli takım formasını en iyi şekilde taşıyabileceğime inanıyorum. Çok heyecanlıyım” dedi.

Bodrum Voleybol Spor Kulübü antrenörü Taner An ise Bodrumlu voleybolcunun bu başarısının kendilerini çok gururlandırdığını ifade ederek şunları dile getirdi:

“Bodrum Voleybol Spor Kulübü olarak 4’üncü senemizde ilçe ve il şampiyonluklarından sonra gittiğimiz Aydın finallerinde grup birincisi olarak Türkiye finallerine katıldık. Çok azimli ve çalışkan sporcularımızın gece gündüz emeği sonunda alınan bir başarıydı. Çıktıkları maçlarda başarılı bir şekilde kulüplerini temsil ettiler. Akabinde de çeşitli kulüplerden alınan transfer teklifleri söz konusu oldu. Milli takım altyapı sorumlusu Şahin Çatma ve ekibi tüm sporcuları ve takımları izleyerek başarılı sporcuları milli takıma davet ettiler. Sporcumuzun en üst seviyelerde yer alması çok onur ve gurur verici. Kent Tv ailesine teşekkür ediyoruz, sürekli yanımızda oldukları ve desteklerini esirgemediklerinden dolayı. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a da yönetim kulübümüz ve ailelerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Kulüp olarak yaz aylarında da çalışmalarına devam ettiklerinden de söz eden An, “Bodrum Voleybol Spor Kulübü olarak pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri yaz kampı adı altında Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu’nda gerçekleştiriyoruz. Bununla ilgili Bodrum Yarımadası’ndaki tüm sporcularımızı kulübümüz çatısı altında çalışmalara davet ediyoruz” dedi.

Aynı kulübün formasını giyen Sevgi Gecikmişler de geçtiğimiz yıl milli takım gelişim kampına davet edilmişti. Başarılı sporcu daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Voleybol Takımı’na transfer olmuştu.