GENÇ YAZAR’DAN İMZA GÜNÜ…

Bir süre önce Bodrum’a yerleşen 1980 doğumlu genç yazar Gülşah Elikbank, Günebakan...

GENÇ YAZAR’DAN İMZA GÜNÜ…
Bir süre önce Bodrum’a yerleşen 1980 doğumlu genç yazar Gülşah Elikbank, Günebakan Üçlemesi’nin yayımlanan 2 kitabı için imza günü düzenledi.

Üçlemenin ilk kitabı olan “Siyah nefes” ve 2. kitabı olan Mavi dağ” adlı eserleri için İmge Kitapevinde imza günü düzenleyen Elikbank, üçlemenin son kitabından önce, bir aşk romanı çıkaracağını söyledi.

Fantastik Kurgu üzerine olan üçlemenin ilk kitabında, pikniğe giden 18 yaşındaki bir kızın kaza yapması ve sonrasında garip bir kasabaya yolunun düşmesi ile başlayan gelişmeler konu ediliyor. Romanın kahramanlarının ise genç kız Nil ve onun ilk aşkı olan bu kasabadaki Kayra olduğunu belirten Gülşah Elikbank şunları söyledi:

“Bu kasabada olağanüstü yeteneklere sahip gençler var. Ancak bu kasaba lanetli bir kasaba ve oradakilerin Nil’in yardımına ihtiyaçları var. Nil, onlarla birlikte kasabanın üzerindeki laneti kaldırmaya çalışıyor” dedi.

Kitaplarının genel anlamda fantastik kurgulardan farklı olduğunun altını çizen Elikbank konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İçinde ne kurt adamlar ne vampirler var. Bizim kültürümüze ait olmayan hiçbir şey kullanmadım. Anadolu efsanelerinden, büyüklerimden duyduğum hikayelerden esinlenerek yazdığım ilginç bir öykü. Siyah nefesin sonunda macera hep birlikte Mavi Dağ’a yol almaları üzerine bitmişti. Mavi Dağ’da bu yolculuğu anlatıyor. Laneti kaldırmak için hep birlikte yola çıkıyorlar. Başlarından birçok ilginç macera geçiyor. 3. kitapla hikayemiz sonlanacak. 3. kitabın ismini belirlemedim” dedi.

İstanbul doğumlu genç yazar, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümünden 2003 yılında mezun olduktan Marmara Üniversitesi’nde Yönetim ve Çalışma Psikolojisi üzerine Yüksek Lisans Eğitimi yapmış. İstanbul’da 7 yıl bir inşaat ve turizm firmasında üst düzey yöneticilik yaptığını ifade eden ve bu sırada yaptığı evlilikten bir kız çocuğu dünyaya getiren Gülşah Elikbank, yaklaşık 7 ay öncede Bodrum’a yerleştiklerini söyledi. Yazarlığının yanı sıra çeşitli edebiyat dergilerinden kitap eleştirenliği yaptığını belirten Elikbank, ayrıca eşiyle birlikte 15 odalı bir pansiyon işlettiklerini de söyledi.