Gençlerden Çevre Dostu Yemlik

Bodrum İYİ Parti Gençlik Kolları üyesi gençler, “İyiliğe Kanat Çırp” projesi kapsamında Konacık Pedasa Antik Kenti’nde yaşayan kuş türleri için yemlik yaptı.

Gençlerden Çevre Dostu Yemlik

İYİ Partili gençler tarafından, Pedasa mevkiinde yaşayan ve olumsuz hava koşulları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan kuşlar için portakal kabuklarından yapılan çevre dostu 60 adet yemlik, antik kent yerleşkesinin çeşitli noktalarına yerleştirildi. 

Etkinlik sonrasında açıklamada bulunan İYİ Parti Gençlik Kolları Başkanı Vahit Yavuz, kış koşullarında doğada yem bulmakta zorlanan kuşların ihtiyacını karşılamak üzere harekete geçtiklerini belirterek sürdürülebilir ve doğaya uyumlu bir proje başlattıklarını söyledi. Yavuz, “Bodrum’dan yurdun her köşesine örnek olabilecek bir proje tasarlayarak ‘İyiliğe Kanat Çırp’ dedik. Bu kapsamda geri dönüşüme dikkat çekmek için portakal kabuklarından hazırladığımız yemlikleri kuş florasının yoğun olduğu Pedasa Antik Kentinde çeşitli güzergahlara yerleştirdik. Bodrum’da her yıl artan yapılaşma ve demografik yapının değişmesiyle plastik kullanımı çok yüksek oranlara ulaştı ve bu da doğal çevrede geri dönülmesi zor bir tahribata yol açıyor. Hayvanların doğal yaşam alanlarına daha fazla destek olmak için İYİ Gençlik olarak başlattığımız bu proje dileriz ki tüm gençlerimize örnek olur. Bodrum için tüketmek yerine üretmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.