MUÇEP Üyeleri Bodrum'da Buluştu

Muğla Çevre Platformu (MUÇEP) 29. Genel Meclis Buluşması, 3–4 Haziran tarihlerinde Bodrum’da yapılıyor.

MUÇEP Üyeleri Bodrum'da Buluştu

Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi’nde yapılan toplantıya MUÇEP’in sekiz meclisi; Bodrum, Datça, Fethiye, Gökova, Marmaris, Menteşe, Milas ve Köyceğiz’den üyeler katıldı. Toplantıya ayrıca çeşitli STK’lardan üyeler de katıldı.

Muğla Çevre Platformu’nu kuruluşu ve faaliyetleri hakkında bir konuşma yapan MUÇEP Bodrum Eşsözcüsü Umay Karabaş, şunları dile getirdi;

“2016 yılında Muğla’nın dört bir tarafından sivil toplum örgütleri ve yurttaşlar Akyaka’da bir araya gelerek MUÇEP’i oluşturdu. 2017 yılında Marmaris’te MUÇEP’in kurulduğu duyuruluyor. MUÇEP’in 6 yıllık bir geçmişi var. Platformun şu anda 8 tane yerel meclisi var. Aynı zamanda belli konularda çalışma yapmak ve acil durumları değerlendirmek üzere çalışma grupları ve komisyonları var. MUÇEP, sadece Muğla değil ülkenin geri kalanındaki mücadelelerde de ortaklaşan bir platform. 2018 yılında kurulan Ekoloji Birliği’nin kurucuları arasındayız.”

Karabaş, MUÇEP’in çevre ve ekoloji mücadelesinin süreceğini söyledi. Toplantıya katılan STK’ların temsilcileri de konuşma yaparak çevre mücadelesine devam edeceklerini söylediler.

Toplantı, Çevreci Itri Levent Erkol, “Bilim Kurgudan Hakikat Ötesine Gezegenin Krizleri: Büyük Resmi Görmek”, “Dr. Sebahat Genç “Hava Kirliliği, İklim Krizi ve Sağlık Etkileri” ve Çevreci Deniz Gümüşel - Çoklu Krizler İçinden Ekoloji Mücadelesine Bakış “ başlıklı sunumu ile devam edecek. 

Genel Meclis Buluşması çerçevesinde 4 Haziran Pazar günü Aspat, Gökburun, Cennet Koy ve Akbelen ziyaretleri yapılacak.