Genelev Binası Tahliye Edildi!

Deprem açısından riskli yapılar arasında bulunduğu tespit edilen Milas Genelevi, tahliye kararının tebliğinin ardından boşaltılmayınca, bugün yetkilerce boşaltılarak bina tahliye edildi... 

Genelev Binası Tahliye Edildi!

Yaklaşık 20 yıl önce mahalle içinde kaldığı gerekçesi ile tahliye edilerek dönemin Belediye Başkanı Ali Doğan Serçek tarafından yaptırılan yeni binasına taşınan Milas Genel Evi, deprem uygunluk raporuna göre riskli yapılar arasında yer alınca tahliyesine karar verildi. İki ayrı kira ile işletmeye verilen Milâs Genelevi 30 Aralık 2019'da yapılan tahliye tebliğine göre 15 gün içinde boşaltılmayınca, Güneş Mahallesi sınırlarında bulunan işletmeler için Milas Kaymakamlığı, Milas Belediyesi ekipleri, polis ve zabıta nezaretinde tahliye işlemi başlatıldı.

NEREYE GİDECEĞİZ BİZE YOL GÖSTERSİNLER

Burada çalışan birçok kişi ise tahliyenin geç iletildiğini iddia ederek, “Bizim evimiz yok, kalacak yerimiz yok. Elimizde eşyalarımızla nereye gideceğiz. Bizlere hiçbir yer gösterilmeden kapıya atıldık. Devlet bizlere sahip çıkmalı. 15 gün daha buradaki emniyet kayıtlarındayız. Yeni yer bulabilirsek oraya naklimizi alacağız. Ama bulamazsak ne olacak bilmiyoruz. Bize yol göstersinler” diyerek yetkililerden çözüm yolu ve destek istediler.

 

Kaynak: Günaydın Milas