GEZİ PARKI EYLEMLERİNE MÜZİKLİ DESTEK

Taksim Gezi Parkı Direniş eylemlerinin Bodrum'da ki 10. gününde Belediye Meydanına...

GEZİ PARKI EYLEMLERİNE MÜZİKLİ DESTEK
Taksim Gezi Parkı Direniş eylemlerinin Bodrum'da ki 10. gününde Belediye Meydanına sahne kuruldu.

Gezi parkı eylemlerini devam ettiren Bodrumlu gençler önceki gece seslerini müzik yoluyla yükseltti. Meydana kurulan sahnede yerini alan Detay, Salaş ve Dipnot adlı Bodrumlu gençlerin kurduğu müzik grupları bu kez beraber sahne alarak şarkılarını seslendirdiler.

Sahnedeki müzisyen gençler adına söz alan Fırat Çağlar Doğaner isimli lise öğrencisi, protestolarda şiddet yerine barış dilinin ve mizahın kullanılmasının gücüne dikkat çekerken, 68 kuşağının simge isimlerinden ünlü müzisyen John Lennon’un o çok önemli sözünü tekrarladı;

“Olay şiddet kullanımına dönüşmeye başladığı zaman sistemin oyununa geliyorsunuz demektir. Yerleşik düzen sizi kavgaya sokmak için kızdırmaya çalışacak, sakalınızı çekecek, yüzünüze fiske atacaktır. Çünkü, siz bir kere şiddete başvurduktan sonra sizle nasıl baş edeceklerini bilirler. Nasıl baş edeceklerini bilmedikleri tek şey, şiddet dışı eylemler ve mizahtır”

Onlarca Bodrumlunun sağduyulu eylemi şarkılar eşliğinde eğlenerek, destek sloganları atarak gecenin geç saatlerine kadar devam ederken, protestocular gösterilerinin ardından olaysız bir şekilde dağıldılar.