Gıda Çarşısı Esnafı Zorda ve Tepkili!

Düzenleme projesinin başlatıldığı Belediye Gıda Çarşısı’nda çalışmaların durması, işlerinde büyük düşüş yaşayan çarşı esnafının tepkisine neden oluyor.  

Gıda Çarşısı Esnafı Zorda ve Tepkili!

Düzenleme projesinin başlatıldığı Belediye Gıda Çarşısı’nda çalışmaların durması, işlerinde büyük düşüş yaşayan çarşı esnafının tepkisine neden oluyor.  

Bodrum Belediyesi tarafından Kasım ayı başında, İlçe merkezindeki Bodrum Gıda Çarşısı'nın kentin mimari dokusuna, tarihine ve estetiğine uygun hale getirilmesi için hazırlanan proje kapsamında çalışmalar başlatılmıştı. Çalışmalar kapsamında ilk olarak bina cephesinde bulunan güneşlik, pergule ve görüntü kirliliği yaratan birçok eklenti Belediye ekipleri tarafından sökülmüştü. 

O günden beri Gıda Çarşısı’nda çalışmaların durduğunu söyleyen esnaf, Bodrum Belediyesi’ne çalışmaların bir an önce başlatılması ve tamamlanması çağrısında bulundu. 

Çarşı esnaflarından İsmail Eren, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “1 Kasım itibariyle buralar açıldı ama o günden beri hiç kimse bir faaliyet göstermedi. Buradaki esnaflar sıkıntı yaşıyor. Bizim burada kendi açılır kapanır sistemlerimiz vardı. Belediye bu sistemleri tek tip hale getireceğini ve üzerini kapatacağını söyleyip bizim açılır kapanır sistemlerimizi söktü. O günden beri bir şey yapılmadı. Ne zaman başlayacak bilmiyorum. Hiç kimse bize bilgi vermiyor. Öylece bekliyoruz. Bizim istediğimiz bu mağduriyetlerin giderilmesi” dedi.

İsmini vermek istemeyen başka bir esnaf ise “Buradaki işletmeler mağdur. Benim 12 tane masam var, iptal. Kullanamıyorum. Ne yapılacağını bilmiyorum. Herhangi bir açıklama yok” dedi. 

Öte yandan Bodrum Belediyesi’nden edinilen bilgiye göre çizimleri Mimar Gülay Tezer tarafından yapılan projenin Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın onayına sunulduğu, maliyet hesaplaması yapıldıktan sonra çalışmanın başlayacağı bildirildi. Çalışmaların 15 gün içerisinde başlaması bekleniyor.