Girdiği Yerden Serviste Çıkarıldı

Bodrum’da bir aracın motor bölümüne giren kedi için sürücü yetkili servise gitti. Girdiği yerden çıkarılan kedi araç sahibi tarafından sahiplenildi.

Girdiği Yerden Serviste Çıkarıldı

Bodrum’da bir vatandaş evinin önündeki araç ile hareket ettiği sırada motor bölümünden gelen miyavlama sesleri üzerine soluğu araç servisinde aldı.

Servisteki tamirciler motorun alt bölümüne giren kedinin yerini tespit edince aracı kaldırdı ve yavru kediyi olduğu yerden sağ salim çıkarmayı başardı. 

Kurtarılan kedi yavrusu araç sahibi tarafından sahiplenildi. Araç tamircileri ise bu soğuk günlerde araçlarını çalıştırmadan önce mutlaka kaputu kaldırarak ve çamurluk bölümlerine baktıktan sonra araçlarını hareket ettirmeleri konusunda sürücüleri uyardı.

Kediyi araçtan çıkaran tamirci Can Karabacak, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Müşterimizin şikayeti üzerine araçtan bir kedi sesi geliyordu. Aracı kaldırdık baktık kedi arka tarafa sıkışmış. Tabi soğukta girecek yer bulamamış arka tarafa girmiş. Bizde kediyi kurtardık müşterimize teslim ettik. Halkımızdan, milletimizden tek bir dileğimiz var, kışın kaputa veya işte tampona falan çalıştırmadan bir kaç tık vururlarsa kedi zaten orada olur olmaz o kendini belli eder zaten kendisi çıkar gider.”