Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-28" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-28 10:54:55' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-28 10:54:55' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=453checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-28" and view_hour=10 and campaign_id=453update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1657512

GİRİŞİMCİLİK KURSLARI YAZIN DA DEVAM EDİYOR

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB)...

GİRİŞİMCİLİK KURSLARI YAZIN DA DEVAM EDİYOR
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile Bodrum Sanayici İşadamları Derneği (BOSİAD) işbirliğindeki uygulamalı eğitim kurslarına, yoğun talep nedeniyle kurslar yazında yapılacak.

Önceki gün Bitez Kavşağı'ndaki BOSİAD binasında gerçekleştirilen seçmelere değişik meslek gruplarından çok sayıda kişi katıldı. 9 gün sürecek kurs sonunda devamsızlık yapmayıp kurslarda başarılı olan kursiyerlere sertifikaları veriliyor.

KOSGEB kurslarını tekrar başlattıklarını ifade eden BOSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Er şöyle konuştu:

"Kısa bire süre ara vermiştik ama yoğun talep var. Bugün 35. ve 36. Dönem kayıtlarımızı oluşturmak üzere başvurular arasında seçim yapıyoruz. Şu ana kadar her bir grupta 30 kişi olmak üzere 35 grup halinde girişimcilik sertifikasını verdik. Bunların birçoğu da işyerlerini açtılar, KOSGEB desteklerinden yararlandılar. Yaz döneminde pek yapmıyorduk ama yoğun talep nedeniyle yazında yapmak durumunda kaldık. KOSGEB Kursları'mız yılbaşına kadar devam edecek" diye konuştu.

KOSGEB kursları seçmelerine katılan Muharrem Güner on yıldır Bodrum'da aşçılık yaptığını ifade ederek şöyle konuştu:

"Kurslara katılma sebebim kafe-restaurant açmak. Ben KOSGEB kurslarına 6 ay önce başvurmuştum. Üç gün önce müracatlara katılmaya hak kazandığımı bildiren bir mesaj geldi. İnşallah başarılı olurum" dedi.

70 saat boyunca işletmecilik, iş Kurma, iş planı hazırlama, pazarlama yöntemleri gibi farklı konularda eğitim alacak olan kursiyerler, işletmeleri kurduktan ve gerekli şartları yerine getirdikten sonra 30 bin TL'si hibe 70 bin TL'ye kadar kredi almaya hak kazanacaklar.