GÖÇMEN KAÇAKÇILARINA BÜYÜK OPERASYON!

Göçmen kaçakçılığı suçunun önüne geçilmesi ve suç oluşumu içerisinde olan grupların...

GÖÇMEN KAÇAKÇILARINA BÜYÜK OPERASYON!
Göçmen kaçakçılığı suçunun önüne geçilmesi ve suç oluşumu içerisinde olan grupların deşifre edilmesi amacıyla sürdürülen projeli çalışmalar neticesinde, 15 kişi gözaltına alındı.

Muğla Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ile Bodrum KOM Grup Amirliği tarafından İstanbul, İzmir ve Bodrum’da düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alınan şahıslardan 12’si bugün adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 1’nin İstanbul’da, 2’sinin İzmir’de, 9’unun da Bodrum’da yakalandığı öğrenildi.

22 Suriyeliyi Kos Adasına geçiş yaptırmak üzereyken suçüstü yakalanan şahıslardan yola çıkarak yapılan istihbari çalışmalar sonrasında, 270 de kaçak göçmen yakalandı. Operasyonlar kapsamında ayrıca göçmen sevkinde kullanıldığı tespit edilen 1 adet tekne, 2 adet şişme bot, 1 adet deniz motoru ve 4 adet araca el konuldu.

Yakalanan şahısların, İzmir’den topladıkları sığınmacıları Bodrum’a getirdikleri, burada barınmalarını sağladıkları ve Kos Adasına çıkışlarını sağladıkları tespit edildi.

Bodrum KOM Grup Amirliğinde işlemleri tamamlanan 15 kişiden, B.Ç., Z.S., M.K., F.Ö., E.Ş., E.K., O.K., O.B., C.D., B.B., M.E. ve A.K. isimli 12 şüpheli “göçmen kaçakçılığı yapmak” suçlamasıyla adli makamlara teslim edildi.