Gödekmerdan Görevden Alındı!

Bodrum’un eski kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Malatya Vali Yardımcılığı görevinden alındı. Gödekmerdan'ın geçtiğimiz günlerde büyük yankı bulan pasaport skandalı nedeniyle görevden alındığı öğrenildi.

Gödekmerdan Görevden Alındı!

Malatya Yeşilyurt Belediyesi'nce gri pasaport aldırılarak çevre gezisi için Almanya'ya götürülen 43 kişinin yurda geri dönüş yapmaması iddiaları sonrasında İçişleri bakanlığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, 1 Vali yardımcısı ve 2 kurum müdürü görevden alındı.

Malatya Vali Yardımcısı Mehmet Gödekmerdan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fikret Onhan ile İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ahmet Cebeci’nin Yeşilyurt Belediyesinin çevre gezisi adı altında Almanya’ya götürdüğü 43 kişinin yurda geri dönmemesi nedeniyle başlatılan idari soruşturma kapsamında ihmal ve kusurlarının bulunduğu iddiası üzerine görevlerinden alındığı öğrenildi.

Yaşanan skandal olay ile ilgili olarak, geçtiğimiz günlerde Yeşilyurt belediye başkanı Mehmet Çınar da başkan yardımcısı Bekir Karakuş’u görevden almıştı. İddialarla alakalı soruşturmanın devam ettiği bildirildi.