GÖDEKMERDAN, YARALI POLİSİ HASTANEDE ZİYARET ETTİ...

Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Konacık Mahallesinde bulunan Bodrum İlçe...

GÖDEKMERDAN, YARALI POLİSİ HASTANEDE ZİYARET ETTİ...
Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Konacık Mahallesinde bulunan Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü polis lojmanında elektrik kontağından dolayı çıkan yangında yaralanan Polis Memuru Ahmet Aksu’yu tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

17 Aralık Pazar günü sabah saatlerinde evde tek başına ve uykuda olduğu sırada yangına yakalanan ve vücudunun çeşitli yerlerinde ikinci derece yanıklar meydana gelen polis memuru Ahmet Aksu’nun tedavisi Bodrum Devlet Hastanesinde devam ediyor.

Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, İlçe Emniyet Müdürü Can Candaş ile birlikte yaralı polis Ahmet Aksu’yu hastanede ziyaret ederek, durumu hakkında Bodrum Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Oğuz Şahin’den bilgi aldı.

Kaymakam Gödekmerdan Ahmet Aksu’ya geçmiş olsun dileklerinde bulunurken, maddi kayıpların bir önemi olmadığını, önemli olanın Aksu’nun biran önce sağlığına kavuşması olduğunu ifade ederek, şunları söyledi;

“Polis arkadaşımızın evinde yangın çıktı. Kendisini zor dışarı atmış. Bir miktar elinde ve yüzünde yanıklar var. Evinde de hasar oldu, eşyaları yandı. Emniyet Müdürlüğümüz yeniden bakım onarım için çareler arayacak, ama önemli olan memurumuzun sağlığı. İnşallah doktorlarımız sayesinde sağlığımıza kavuşacak. Ondan sonra da görevine başlayacak diye umuyoruz. Ben kendisine, ailesine ve emniyet teşkilatımıza da geçmiş olsun diyorum” dedi.

Bodrum Emniyet Müdürü Can Candaş ise binanın tahliye edildiğini ve Bodrum Belediyesi tarafından tamir ve bakımının yapılacağını söyleyerek şu bilgileri verdi;

“Bina tahliye edildi, binanın yeniden boyası badanası yapılarak kullanılır hale getirilecek. Süreç içinde bizde arkadaşımızın eşyalarını da tamamlayarak evini eskisi gibi yaşanabilir hale getireceğiz. Bizim için Ahmet arkadaşımızın sağlığı önemli, ilk etapta sağlığına kavuşmasını diliyoruz. Bu anlamda doktorlarımız gerekli olan tedaviyi yapıyorlar. Umut ediyorum en kısa zamanda eski düzenine ve sağlığına kavuşacaktır.”

Ahmet Aksu'nun sağlık durumuyla ilgili bilgiler veren Bodrum devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Oğuz Şahin ise bir yanık vakası olduğu için enfeksiyonlara açık olduğunu ve tedavisinin buna göre planlandığını belirterek şunları söyledi;

“Genel cerrahi uzmanımız Dr. Metin Özer tarafından tedavisi yapılıyor. Birkaç gün daha bizde kalacak. Tedavisi tamamlandıktan sonra da taburcu edeceğiz. Hastamız şu anda iyi, bir problemimiz yok” dedi.

Başhekim Dr. Şahin ikinci derece yanık olduğunu ve yapılan tedavi sonucu hiçbir iz kalmayacağını da sözlerine ekledi.

Polis Memuru Ahmet Aksu ise Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan ve Bodrum Emniyet Müdürü Can Candaş’ın ziyaretinden dolayı çok mutlu olduğunu, olay anı ile ilgili hiçbir şey hatırlamadığını söyledi.

Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Emniyet Müdürü Can Candaş ve Bodrum devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Oğuz Şahin, polis memurunun ziyaretinin ardından, hastanede yatarak tedavi gören diğer hastaları da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular.